Спалах над Києвом: всі версії

Спалах над Києвом: всі версії

Спалахи у Києві

Подію прокоментували в Офісі президента України, командуванні ППО і навіть у NASA.

У Києві ввечері 19 квітня місцеві жителі почали повідомляти про про звуки вибухів та яскраву заграву у небі, згодом було оголошено повітряну тривогу. У Мережі з'явилися фото- та відео невідомого явища.

Представники української влади озвучили кілька версій того, що сталося. ТСН.ua зібрав, що відомо про вечірній інцидент у столиці.

Робота ППО

Голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що яскраві спалахи, яке бачили жителі Києва - це робота української ППО. 

"Не переймайтесь щодо НЛО. Це наша ППО", - написав Єрмак у своєму Телеграм-каналі. 

Голова Офісу президента закликав українців дочекатися більше інформації від Командування повітряних сил.

Потім Єрмак видалив свій допис.

Згодом речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що коли над Києвом був зафіксований невідомий спалах, українська протиповітряна оборона не працювала і не було зафіксовано атак противника.

"Що це саме було. Чи це було якесь небесне тіло чи це був якийсь уламок супутника, метеорита чи щось інше, якась інша аномалія. На то є спеціалісти. Повітряні сили займаються дещо іншими речами. Ми збиваємо повітряні цілі, які атакують Україну. На Київщині не було зафіксовано атак противника цього разу", – заявив Ігнат. 

Супутник NASA 

У КМВА заявили, що жителі Києва вночі бачили падіння на Землю космічного супутника NASA. Повітряну тривогу оголосили начебто, щоб уникнути ймовірних жертв через інцидент. 

"Близько 22:00 години 19 квітня у межах Києва у небі спостерігалося яскраве світіння повітряного об’єкту. За попередньою інформацією, це явище стало результатом падіння на Землю космічного супутника NASA. Аби уникнути жертв від падінь на землю уламків - була оголошена повітряна тривога. ППО не працювала",-  написав начальник КМВА Сергій Попко.

Раніше в NASA попередили, що "мертвий" космічний апарат впаде на Землю у середу, 19 квітня. Останні кілька років супутник не працював, а від 2002 по 2018 рік вивчав сонячні спалахи та корональні викиди маси на Сонці.

Втім, у NASA відхрестилися від падіння супутника над Києвом і повідомили, що він все ще перебуває на орбіті.

Космічне тіло

У Державному космічному агентстві України, своєю чергою, повідомили, що на території України була "зареєстрована високоенергетична акустична подія. Розрахункове місце епіцентру вибуху - в Київській області".

"Подія ймовірно пов'язана із входом космічного тіла в щільні шари атмосфери, інформація уточнюється", - йдеться у повідомленні.

В Інституті геофізики вважають, що яскраве світіння, яке бачили тисячі киян – це не супутник, а метеор.

"В небі над Києвом було видно вогняно-яскравий метеор, або болід – це результат згоряння в атмосфері твердого космічного тіла, яке може мати залізисто-нікелевий склад. Зазвичай такі тіла незначних розмірів на величезній швидкості влітають в атмосферу Землі, нагріваються до температури сотні тисяч градусів, розвалюються на окремі фрагменти, і від тертя він згорає і вибухає у повітрі не долітаючи до поверхні землі. Зазвичай це явище супроводжується сильним звуком типу грому, а також можливою ударною хвилею. Тому, власне, і немає жодних вирв у столиці або місця падіння цього об’єкту", - розповів ТСН.ua заввідділу геомагнетизму Інституту геофізики НАН України професор Михайло Орлюк.

Версія від Арестовича

Колишній радник Офісу президента України Олексій Арестович запропонував свою несподівану версію подій.

“Зелений спалах в небі Києва — Бог знає, що коїться. Є думка, що Зеленський вистрелив з ракетниці, даючи старт контрнаступу”, -  жартома припустив військовий експерт. 

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація