У Києві відтермінували запуск е-квитка

У Києві відтермінували запуск е-квитка

Фото: УНІАН

У транспорті продовжать діяти паперові квитки та жетони.

У Києві перенесли запуск електронного квитка на наступний рік.

Про це заявив директор департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров, пише "Укрінформ".

"Продовжуються підключення автоматів самообслуговування для купівлі та поповнення карток і встановлення турнікетів для зчитування QR-квитків. Але для того, щоб використання е-квитка було зручним для усіх без винятку пасажирів, його запуск відбудеться в промислову експлуатацію 2020 року, а не 1 листопада 2019 року", - сказав він, зауваживши, що найближчим часом КМДА визначить точну дату введення системи.

За словами Назарова, зміна дати пов'язана з вирішенням питання організації проїзду пільгових категорій пасажирів, які не зареєстровані у Києві.

"Це означає, що у громадському транспорті діятимуть одночасно нова і стара системи оплати проїзду. Пасажири зможуть розраховуватися як транспортною карткою чи QR-квитком, так і готівкою. У наземному транспорті продовжать діяти паперові квитки, а у метро - жетони. Зміна терміну запуску промислової експлуатації системи відбувається для того, щоб е-квиток був максимально зручним для кожного пасажира, незалежно від його місця реєстрації чи наявності пільгової категорії", - пояснив він.

Водночас посадовець зазначив, що ще однією причиною є відтермінування впровадження учнівського електронного квитка, яке пов'язано з тим, що Київрада довгий час не збирається на засідання.

Окремо Назаров розповів, що від початку року пасажири сплатили за проїзд з допомогою е-квитка 70 мільйонів разів.

"Картками Kyiv Smart Card користуються вже 190 тисяч людей. Громадський транспорт готовий приймати безготівкову оплату. 100% наземного транспорту обладнано валідаторами, турнікети на усіх станціях зчитують транспортні картки", - резюмував він.

Київ готується перейти на єдиний електронний квиток для оплати громадського транспорту

Київ готується перейти на єдиний електронний квиток для оплати громадського транспорту

Нагадаємо, від 1 листопада у Києві планувалося припинити продаж паперових квитків у наземному транспорті, у метрополітені – жетонів та зелених безконтактних карток.

Майже рік тому, 1 листопада 2018 року, у комунальному громадському транспорті Києва – метро, автобусах, тролейбусах та трамваях – у тестовому режимі запровадили єдиний електронний квиток. Безконтактна пластикова картка схожа розмірами на банківську, придбати її можна за 50 грн, а потім поповнювати, щоб здійснювати поїздки.

Повʼязані теми:

Наступна публікація