Вивозити, вигрібати, чи саме розтане: снігова математика у Києві

Вивозити, вигрібати, чи саме розтане: снігова математика у Києві

Фото: УНІАН

На столицю випало 84 мільйони тонн снігу.

Ковдра завважки в мільйони тонн. Учені підрахували, скільки снігу впало на Київ. Показники вже наближаються до антарктичних. На цілому тамтешньому континенті за тиждень випадає лише у вісім разів більше, ніж останнім часом в українській столиці. Наприкінці тижня синоптики вже обіцяють плюсові температури. 

Про це 17 лютого йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Товщина шару снігу в столиці починається з пів метра. Якщо насипати його у відра, то вийде 15 мільярдів. Навіть якщо кожен мешканець планети візьме по два, то весь сніг з Києва вони не винесуть.

Він заважає ходити, коричневіє з кожним днем, а утрамбувався настільки, що може слугувати драбиною для знімань. Сніг укриває Київ уже не пухкою, а брудною, дірявою на місцях центральних автошляхів, ковдрою.

Олександр дивиться на місто згори. За його словами, на Київ випало 84 мільйони тонн снігу.

Щоб отримати ці мільйони, він урахував спресованість шару, кількість опадів і площу міста. 

Своєю чергою, тренер Андрій показує, як розчистити свій двір із користю для здоров’я. Ноги й руки потрібно постійно змінювати, а спину — тримати рівною. 

"Це можна порівняти з кардіотренуваннями — тут працюють усі групи м'язів", — запевняє він.

Маргариту й Владу, які прийшли на тренування в зал, виганяє надвір. "Снаряд" дівчата передають одна одній. Десять хвилин такого спорту — і пішохідна доріжка стає значно чистішою.

Новини України: учені підрахували, скільки снігу впало на Київ

Новини України: учені підрахували, скільки снігу впало на Київ

А от для альпіністів прибирання снігу - ризикована робота.

Сніг сиплеться з краю даху, на якому двоє чоловіків відколупують тверду заледенілу кірку. Товстий шар тисне на покрівлю дому, якщо його не прибрати, покриття може тріснути, або протекти навесні.

Альпіністи міряють сніг не відрами й самоскидами, а грошима. Кожні десять сантиметрів шару дають додаткові десять гривень за квадратний метр.

Попри мерзлу — до дзвону лопати землю — з неї життєрадісно стирчать зелені пагони. Тепер урожаю бути, аби лишень шуба не стала кригою від різкого перепаду температур.

Плюсову температуру синоптики обіцяють уже в суботу. А це означає, що сніг почне танути й випаровуватися. Порахувати з якою швидкістю — Олександр не береться.

Повʼязані теми:

Наступна публікація