Інвестиції або забудова: чи врятує приватизація машинобудівний завод "Більшовик"

Інвестиції або забудова: чи врятує приватизація машинобудівний завод "Більшовик"

"Перший київський машинобудівний завод" виставлять на аукціон.

"Перший київський машинобудівний завод", відоміший як "Більшовик", піде з молотка. Фонд держмайна в межах великої приватизації готує підприємство до продажу. Аукціон планують провести цьогоріч у червні. Лот має зацікавити майбутніх інвесторів, оскільки головна цінність об’єкта — в його розташуванні. Працівники підприємства переконані, новий власник завод знищить, а 35 гектарів столичної землі просто забудують.

Про це йдеться 17 лютого в сюжеті ТСН.19:30.

Десятки цехів та адміністративних будівель припорошені снігом зверху здаються цілком робочими. Вид із землі розвінчує перше враження. Двері цього цеху не відкривали більше трьох років. Гігантські верстати не працюють ще довше. Колись тут кипіла робота, а київські машинобудівельники дивували світ своїм виробництвом.

135 років тому на київській Шулявці швейцарській підприємець збудував чавуноливарний i механічний завод. Перша продукція — ліжка, арматура, болти та гайки. Століття по тому машинобудівельники робили сучасне та потужне обладнання для хімічної промисловості та оборонного комплексу. Зокрема, завод першим в Радянському Союзі випускав устаткування для виробництва великогабаритних шин діаметром до 5 м. Працювали на ньому тисячі фахівців. З 1990-х "Більшовик" на межі банкрутства, сьогодні майже стоїть без роботи.

Зараз на заводі працює 230 працівників, а підприємство щороку отримує по 20 мільйонів збитків.

Новини України: машинобудівний завод "Більшовик" продадуть на аукціоні

Новини України: машинобудівний завод "Більшовик" продадуть на аукціоні

"Всі рахунки наші заблоковані, арештовані. На підприємстві — кілька десятків виконавчих проваджень і єдине що ми можемо, це отримувати гроші за оренду і виплачувати зарплату", — говорить в. о. правління АТ "Перший Київський машинобудівний завод" Леонід Крупник.

Пів мільярда гривень боргу, 70 відсотків території заростає бур’янами, обладнання тишком-нишком розтягують на металобрухт. У Фонді держмайна вирішили шукати підприємству нового власника.

"Приватизація — єдиний шлях, щоб вдихнути життя в цей завод. Для збереження та відновлення виробництва потрібні значні інвестиції", — вважає Тарас Єлейко, заступник очільника Фонду держмайна.

Приватизація остаточно знищить підприємство, переконані у профспілках. Оскільки нового власника, наймовірніше, зацікавить не виробництво, а 35 гектарів коштовної столичної землі.

"Просто хочуть зруйнувати завод, хочуть тут зробити майданчик будівельний і побудувати житловий комлекс", — переконаний голова профспілкового комітету Валерій Скрипка.

Стартовий цінник заводу "Більшовик" поки що не оприлюднили. Аудитори підраховують активи й готують документи. Аукціон з продажу заплановано на червень.

Нагадаємо, що в Україні на продаж виставили в'язницю — "Ірпінський виправний центр", розташований у селищі Коцюбинське Київської області.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація