У Києві подовжили заборону на салюти

У Києві подовжили заборону на салюти

Фото: pixabay.com

Мораторій на використання феєрверків триватиме до завершення операції Об'єднаних сил на Донбасі.

Київська міська рада подовжила заборону на використання піротехнічних виробів на території столиці під час проведення заходів та видовищ.

За відповідне рішення проголосували 87 депутатів Київради.

"Оскільки на законодавчому рівні було змінено формат АТО на операцію Об'єднаних сил, постала необхідність подовжити мораторій на використання піротехніки під час проведення розважальних заходів", - наголошується у рішенні.

Своєю чергою представники поліції Києва у відповідь на запит "Української правди" розповіли, що не розслідують жодного провадження за фактом запуску заборонених на час бойових дій на Донбасі салютів.

"Згідно із матеріалами слідчого управління ГУНП у м. Києві, відомості за фактами запуску салютів не вносилися до Єдиного реєстру досудових розслідувань", - йдеться у повідомленні.

Як пояснили у поліції, заборону на запуск салютів встановили декілька міських рад, але зміни до Кримінального, Кримінально-Процесуального та Кодексу про адмінпорушення щодо відповідальності за запуск салютів не вносилися.

Водночас поліцейські можуть фіксувати адмінправопорушення у разі порушення правил запуску феєрверків чи "режиму тиші", але статистики щодо запуску салютів вони не ведуть. Так, 2014 року у Києві було зафіксовано 83 випадки порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів, 2015-го – 94, 2016-го – 16, 2017-го - лише три, а від початку 2018 року – 6 випадків.

Натомість правоохоронці не назвали кількість притягнутих до відповідальності за ці порушення.

Нагадаємо, рішення щодо заборони використання феєрверків та інших піротехнічних засобів було ухвалене 25 грудня 2014 року. Вдатися до таких заходів вирішили через  те, що використання у Києві феєрверків, салютів та проведення інших розважальних видовищ з використанням піротехнічних засобів одночасно з проведенням антитерористичної операції на Донбасі суперечить нормам моралі та викликає суспільне напруження.

Повʼязані теми:

Наступна публікація