Після року в лікарні 90-річна киянка, від якої відмовилися рідні, отримала новий дім

Після року в лікарні 90-річна киянка, від якої відмовилися рідні, отримала новий дім

Фото: ТСН

Стареньку забрали в спеціалізований заклад, але вона не йме віри в те, що родичі могли так із нею повестися.

У Києві нарешті вибралася з лікарні 90-річна старенька жінка, котра прожила в стінах медичного закладу майже рік. Їй довго відновлювали документи, бо онука так і не принесла їх, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Торік 1 червня пані Ганна потрапила до лікарні, до того жила з онучкою Світланою в 2-кімнатній квартирі, рідна донька давно переїхала до Росії. Коли настав час виписування, виявилося, що її ніхто не чекає. "Вона за онучку свою весь час питає, де вона? Завідувач дзвонив, але вона не відповідає на дзвінки. Перший час приходила, навідувалася, потім зникла, коли мова зайшла за виписку", - розповіла лікар Галина Літовальцева. Цю історію ТСН розповідала в березні, і після виходу сюжету соціальні служби пообіцяли зробити виняток і прийняти при живих родичах пані Ганну до притулку для старих. Волонтери зробили все, щоб її оформити, від онуки потрібно було лише принести бабусин паспорт, однак документ довелося зробити заново. "Ми домовлялися зі Святошинським районом, ми замовляли хлопців, котрі її перевозили. Причому там немає умов, там просто стілець з фотоапаратом, і вони тримали її на руках для того, щоби сфотографувати. Ну, це було дуже непросто", - розповіла про допомогу старенькій представник благодійного фонду "Життєлюб" Юлія Парко.

Бабуся, яку онучка покинула у лікарні, переїхала до будинку для старих

Бабуся, яку онучка покинула у лікарні, переїхала до будинку для старих

Залишати лікарняну палату пані Ганна не хотіла – все питала, чому не додому. Однак лишатися жінці неможна, бо вона й без того була там нелегально – тримати пацієнтів після виписування заборонено. У машині старенька перепитувала, чи, бува, її везуть не до психлікарні, але волонтери запевняли, що в будинок для стареньких. Пенсіонерка не йме віри в те, що її онука не хоче забирати її додому. Ані на дзвінки, ані на SMS Світлана не відповідає, тож журналісти вирушили до неї особисто, аби передати побажання від бабусі. Дверей дівчина також не відкрила, але за кілька годин врешті вийшла надвір вигулювати собаку. "Я не розумію, про що ви. Я знаю, де вона, і я в неї вже була", - заявила онучка та відмовилася розмовляти далі. Побажання від бабусі та її адресу довелося пересилати повідомленням на телефон.

Кореспондент ТСН Оксана Муляр

Повʼязані теми:

Наступна публікація