Екологи прогнозують Києву серйозні проблеми через танення снігу

Екологи прогнозують Києву серйозні проблеми через танення снігу

Після великого снігу в столиці може початися велика вода / Фото: ТСН.ua

Столиці прогнозують потоп, тому що 40 мільйонів тонн снігу ніхто швидко не вивезе.

Погодні умови, що склалися в Києві в останню декаду березня, дозволяють прогнозувати серйозні проблеми, які можуть виникнути у міста в період танення снігу. Таку думку висловив головний консультант відділу екологічної та техногенної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень В'ячеслав Потапенко.

"Склалася дійсно унікальна ситуація, коли значна маса снігу випала буквально за кілька днів. Складність у тому, що сталося це наприкінці березня, перед потеплінням. І при всьому бажанні міські комунальні служби не могли б вивезти з вулиць цей сніг. Якщо б така ж кількість опадів випала, приміром, у грудні, за кілька зимових місяців місто поступово вивезло б сніг. Але зробити це за кілька днів до потепління просто неможливо", - сказав Потапенко.

За його словами, в умовах, що створилися, місто повинно бути готовими до паводка. "Все залежить від того, наскільки міській владі вдасться підготувати місто до паводка. Тут необхідно вживати рішучих заходів. Той факт, що вже створено штаб з попередження загрози паводку в Києві і голова КМДА Олександр Попов особисто поставив напрямок роботи цього штабу, дозволяє вважати, що підготовка буде ґрунтовною", - сказав В'ячеслав Потапенко.

Еколог також зазначив, що, на його думку, тих заходів, які були озвучені в ході засідання Колегії, достатньо, щоб наслідки танення снігу в Києві не позначилися негативно на життєдіяльності міста. "Звичайно, ще раз повторюю, вода буде. Це природа і це збіг обставин, коли така кількість снігу припадає якраз напередодні потепління. Але, вважаю, місто спокійно вийде з цієї ситуації, оскільки робота з попередження загроз розпочата своєчасно", - сказав В'ячеслав Потапенко.

Нагадаємо, що розпорядженням голови КМДА Олександра Попова на базі Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і НС створено штаб, перед яким стоїть завдання попередити загрозу повені і не допустити серйозного ускладнення ситуації в Києві через швидке танення снігу. Персональна відповідальність за роботу штабу покладено на його керівника, директора Департаменту благоустрою й збереження природного середовища КМДА Сергія Садового.

Повʼязані теми:

Наступна публікація