День ВДВ у Києві: десантники відмовилися від традиції купання у фонтанах

День ВДВ у Києві: десантники відмовилися від традиції купання у фонтанах

Святкування проходять спокійно і без ексцесів.

У столиці десантники відсвяткували день ВДВ стримано. Бійці кажуть, що традиція купання у фонтанах і хуліганської поведінки відходить у минуле і тепер більше асоціюється з поведінкою солдат країни-агресора, на котрих оборонці України не хочуть бути схожими, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У Києві заходи почалися рано із традиційного покладання квітів до пам'ятника воїнам-афганцям біля Києво-Печерської лаври. Там ветерани взяли участь у богослужінні в так званій "афганській" церкві. Традицією є зустріч десантників різних часів біля пам'ятника воїнам, після якої зазвичай починалися гуляння з купанням у фонтанах. Але від 2014 року українські бійці ВДВ відмежовуються від цієї звички. Навіть попри шалену спеку, десантники вирішили за прохолодою поїхати на Дніпро, а не влаштовувати розваги в центрі міста. Пояснили, що це – данина шани і полеглим побратимам, і тим, хто просто зараз на Донбасі боронить Україну від агресії.

 

Нові звичаї: у Києві День ВДВ святкують без традиційних купань у фонтанах

Нові звичаї: у Києві День ВДВ святкують без традиційних купань у фонтанах

 

Тож у місті не спостерігали п'яних і агресивних чоловіків у смугастих майках. Святкування відбувалися спокійно та культурно – десантники цілими родинами, з дружинами і дітьми, вирушили на теплоході кататися по річці. "Уже сталося становлення наше. Уже з'явилися нові високомобільні десантні війська. І з'явилися нові герої, нова тактика, нові стратегії", - пояснюють військові. "Десантник – це все. Сьогодні ми танцюємо, потім воюємо, потім відпочиваємо. Ми такий народ – зі стрижнем. Нехай ми маленькі, але ми з духом – і переможемо будь-кого", - кажуть ветерани ВДВ. А гучні свята обіцяють обов'язково провести, але вже після перемоги в теперішній війні.

Як уже повідомлялося, Україна відзначає день високомобільних десантних військ. З перших днів антитерористичної операції ці бойові частини були чи не єдиними, які укомплектовані контрактниками та мали боєздатність, тож десантники беруть участь в АТО від самих початків.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Повʼязані теми:

Наступна публікація