Кайданки, заборонені психотропи і підвали. На Київщині викрили мережу центрів з "лікування" наркозалежних

Вийти на центри вдалося завдяки розслідуванню незаконного збуту психотропів.

Поліція викрила незаконну діяльність приватних реабілітаційних центрів у Київській області.

Про це повідомляє Нацполіція.

Було встановлено, що 40-річний лікар однієї з держмедустанов і 27-річна медсестра причетні до створення та діяльності чотирьох незаконних реабілітаційних центрів, один із яких функціонував у Києві, а інші – у області.

У звичайних на вигляд приватних будинках, пацієнтів "лікували" від різних видів залежності: наркоманії, алкоголізму та ігроманії.

Загалом у закладах перебувало до 50 осіб, тобто по 10-15 пацієнтів у кожному "центрі", а термін "лікування" складав від кількох тижнів до року.

Поліцейські встановили сім фактів утримання на території центрів осіб проти їхньої волі. За словами чоловіків, сюди їх привозили працівники закладу або рідні, які одразу сплачували 7-12 тисяч гривень на місяць за перебування та за пакет ліків, які призначав "лікар".

За відмову добровільно "лікуватися" до пацієнтів навіть застосовували фізичну силу, кайданки та тримали у окремих приміщеннях, схожих на підвали.

У фігурантів справи під час обшуків виявили та вилучили заборонений "сибазон" (діазепам), велику кількість заборонених психотропів та інших рецептурних препаратів, а також кайданки та битку. 

Нагадаємо, на Чернігівщині 200 наркозалежних хворих примусово тримали в бараках і катували"Організатори "бізнесу" приймали замовлення на примусове "лікування" у так званому реабілітаційному центрі людей, які, на думку їхніх родичів чи знайомих, страждають від наркотичної, алкогольної або іншої залежності. Члени угруповання виїжджали до "замовлених" та під психологічним тиском змушували їх відправитися на "лікування". У разі відмови потерпілих все одно доставляли до реабілітаційного центру, але вже проти їх волі, силоміць", - зазначили в СБУ.

Виявилося, що злочинці утримували хворих у спеціально облаштованих бараках та підвалах та катували їх. Люди не могли самостійно залишити місцеперебування, за ними постійно спостерігали "наглядачі" центру. Позбавлені волі примусово працювали на деревообробному виробництві, сільськогосподарських та будівельних роботах на користь власників "реабілітаційного центру". 

Повʼязані теми:

Наступна публікація