Чому і де немає гарячої води у Києві. У КМДА назвали винних

Чому і де немає гарячої води у Києві. У КМДА назвали винних

Фото: Reuters

Кияни вже 5 місяців поспіль потерпають від відсутності гарячої води.

У Києві десятки житлових будинків включно з лікарнями, дитячими садочками, пансіонатами для літніх людей та інтернатами залишаються без гарячої води. Вона була відсутня все літо, а тепер і весь перший місяць осені. На вулицях стає дедалі холодніше, а кияни з різних куточків столиці б'ють на сполох, а чи взагалі з'явиться гаряче водопостачання?

Що сталося?

Київ залишився без гарячої води через те, що "Нафтогаз" відмовився надавати газ комунальному підприємству "Київтеплоенерго". Саме воно від травня має забезпечувати жителів столиці гарячою водою та опаленням. "Нафтогаз" же, перш ніж давати паливо, хоче знати: хто погасить раніше накопичені борги за газ - близько 5 млрд грн. Практично вся сума - борги споживачів і держбюджету.

В уряді ще у серпні обіцяли допомогти Києву вирішити це питання. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман оголосив, що Кабмін підготує постанову, якою буде виділено 729 мільйонів гривень для теплопостачальних підприємств Києва на погашення заборгованості, що виникла внаслідок різниці у тарифах.

Хто залишається заручником обставин?

Проте, в КМДА повідомили, що станом на 28 вересня гаряче водопостачання досі залишається відсутнім у тих районах, які розташовані у зоні обслуговування ТЕЦ-6 та ще 200 котелень і об'єктів теплогенерації. Вони залежать від газопостачання НАК "Нафтогаз". Наразі це Оболонський, Подільській, Святошинський і Деснянський райони столиці.

Фото: tsn.ua

Хто винен і як місто вирішує питання?

Незважаючи на те, що у мерії обіцяли, що гаряча вода з'явиться у домівках орієнтовно 15 вересня, майже півміста досі не отримує цю комунальну послугу. Як пояснила у коментарі ТСН.ua прес-секретар заступника голови КМДА Петра Пантелеєва Юлія Грамотна, така ситуція виникла через неквапливість Міністерства фінансів.

"Наразі ми очікуємо, що Мінфін має виділити кошти на погашення різниці тарифів. Це та субвенція, яку розпорядився надати уряд. "Нафтогаз" каже, що готовий укласти договори та пустити газ, одразу, як ці кошти дійдуть до компанії. Але їх досі немає. Ми закликаємо Мінфін вирішити це питання терміново і до кінця дня", - наголосила вона.

Грамотна додала, що у КМДА розраховували на ці кошти ще минулого тижня, тоді б і комунальники могли виконати цілу низку підготовчих робіт до опалювального сезону . "Але Мінфін тиждень мовчить – тиждень не можемо отримати субвенцію", - підкреслила вона.

Що далі?

За словами Грамотної, якщо міністерство направить кошти вже сьогодні, то всі питання з укладанням договорів та відновленням постачання гарячої води мерія зможе вирішити за кілька днів, тобто гаряча вода з'явиться у решті районів вже на наступному тижні . Якщо ні - процес постачання буде відтерміновано і загроза, що люди не отримають гарячу воду до опалювального сезону, стане реальною.

Зауважимо, раніше у столиці створили комунальне підприємство "Київтеплоенерго", яке стало постачальником послуг гарячої води і теплопостачання замість компанії "Київенерго", яка обслуговувала місто. "Київенерго" мав майже 5 млрд гривень боргу перед "Нафтогазом".

Гаряча вода в оселях третини киян може з'явитися в середині вересня

Гаряча вода в оселях третини киян може з'явитися в середині вересня

Повʼязані теми:

Наступна публікація