Водії масово ігнорують новий швидкісний режим у Києві

Водії масово ігнорують новий швидкісний режим у Києві

Фото: maximum.fm

Абсолютна більшість їздить за "літніми" правилами.

П'ятий день діє осінньо-зимове обмеження швидкості в столиці – на всіх  вулицях, де в теплу частину року можна було легально розганятися до 80 км/год, тепер діє обмеження у 50 км/год. Однак його водії ігнорують, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Набережне шосе – одна з семи магістралей у Києві, де донедавна було дозволено їхати 80. Чи дотримуються цього швидкісного режиму водії, журналісти вирішили з’ясувати зі спеціальним радаром. Простий підрахунок засвідчує, що за дві хвилини проїжджає десь сотня авто, і серед них тих, хто вкладається у швидкість 50, немає жодного. Навіть якщо додати 20 і вимірювати на дотримання швидкості 70 км/год – картина поліпшується лише трохи, прилад продовжує фіксувати здебільшого перевищення. Основні показники коливаються в межах 70-90, повільніше їдуть лише двоє на сотню.

ТСН перевірила, чи дотримуються водії обмеження швидкості в осінньо-зимовий період

ТСН перевірила, чи дотримуються водії обмеження швидкості в осінньо-зимовий період

Змінюємо локацію, займаємо Столичне шосе, а потім і проспект Бажана. Там швидкості 50, чи навіть 70, знову дотримуються далеко не всі. "Я думаю, що це замало. Бо буде дуже великий затор транспорту", - пояснює один із водіїв. "Був би сніг – питань немає. Але зараз 17 градусів. У чому проблема їхати 80 по гарній дорозі", - додає інший.

У поліції пояснюють: за статистикою, через перевищення швидкості стається чи не найбільше смертельних ДТП. Тому до цього стільки й уваги. "Я особисто виділив би три порушення: перевищення швидкісного режиму, керування у нетверезому стані і невиконання зупинки на червоне світло світлофора", - каже інспектор Сергій Герасименко. І додає: часто наводить водіям приклади, як-от аварію напередодні біля Біличів, в якій сталося декілька смертей від авто, що занесло на швидкості.

Однак водії зауважують: страшні ДТП виникають здебільшого на швидкостях понад 100 км/год. А столичні 80 на обраних дорогах можна було б і залишити. Однак правоохоронці переконують, що їздити трохи повільніше – всього лише справа звички. "Скажу з практики роботи. Вже рік ми працюємо з "Трукамами", зміни є позитивні", - каже Сергій Герасименко. Тому тим, хто на нововедення категорично не зважає, слід готуватися до штрафів  - від 250 до 510 гривень.

Кореспондент ТСН Сергій Моргун

Повʼязані теми:

Наступна публікація