У КМДА розповіли, що буде з кінотеатром "Київ"

У КМДА розповіли, що буде з кінотеатром "Київ"

Процес відновлення роботи кінотеатру уповільнює те, що він є пам’яткою архітектури і потребує ретельного підходу в питаннях ремонту.

Заступник голови КМДА Володимир Слончак заявив, що столичний кінотеатр "Київ" відкриє свої двері для глядачів до кінця цього року.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

За його словами, наразі у кінотеатрі тривають підготовчі та погоджувальні процеси для його ремонту та відновлення.

"Кінотеатр "Київ" – це важлива і знакова будівля для Києва, із власним духом та історією. І, очевидно, що такі культові місця мають бути доглянутими, у належному стані, мають бути корисними для містян і прибутковими для громади. Колишній орендар не вклав в утримування будівлі ні копійки, при цьому нещадно експлуатуючи і сплачуючи місту всього 47 тисяч гривень. Тож, очевидно, що тепер кінотеатр потребує капітального ремонту, над чим ми наразі і працюємо", – повідомив Володимир Слончак.

Заступник голови КМДА зазначив, що кінотеатр "Київ" як пам’ятка архітектури потребує ретельного підходу в питаннях ремонту, що дещо уповільнює процес відновлення роботи кінотеатру.

Він запевнив, що після ремонту кінотеатр буде працювати за профілем і буде простором для національних та міжнародних фестивалів.

"Кінотеатр "Київ" завжди буде для міста культурним центром і працюватиме за профілем. Усе решта – брехня та маніпуляції окремих політиків та бізнесменів," – наголосив Слончак.

Нагадаємо, кінотеатр "Київ" 50 років був найбільшим в Україні. На початку 2000-х у будівлі зробили капітальний ремонт, поставили сучасне обладнання і зручні італійські крісла. Відтоді його називали центром фестивального кіно, там проводили кінофестиваль "Молодість" та транслювали некомерційні стрічки. На початку літа 2019 року старого орендаря, "Культурний центр "Кінотеатр "Київ", виселили зі сварками та бійками

Попередній орендар кінотеатру займав приміщення від 1999 року. Тоді договір уклали терміном на 10 років – до 4 січня 2009 року. Згодом договір оренди був пролонгований на такий самий період – до 4 січня 2019 року. Термін дії договору сплинув, а столична влада вирішила не продовжувати його, а оголосити новий конкурс. За словами директора кінотеатру "Київ" Вілії Бондаренко, Департамент комунальної власності Києва в усній формі дав їй зрозуміти, що продовжувати оренду у мерії після 4 січня не планують. 

У лютому влада Києва повідомила, що має намір передати провести конкурс на оренду приміщень на 10 років, а очікувана сума за новим договором буде не менше 700 тис. грн на місяць. У попередні роки, за їхніми даними, вона становила 47 тис. грн. 

15 квітня 2019 року новим переможцем відкритого конкурс на оренду приміщення кінотеатру "Київ", що належить до комунальної власності міста Києва, на відкритому аукціоні стало ТОВ "Сінема-Центр" із пропозицією у 2 млн 119 тисяч грн на місяць без ПДВ.

Новий орендар кінотеатру "Київ" три місяці не платить за оренду

Новий орендар кінотеатру "Київ" три місяці не платить за оренду

Повʼязані теми:

Наступна публікація