Серія загадкових отруєнь талієм у Києві. Як нині живуть ті, хто рік тому опинився на межі життя і смерті

Дата публікації
Перегляди
9421
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Серія загадкових отруєнь талієм у Києві. Як нині живуть ті, хто рік тому опинився на межі життя і смерті

Отруту виявили у чотирьох людей.

Рік тому ТСН розповідала, як в Києві за короткий час госпіталізували чотирьох людей, в організмах яких виявили отруту. Тоді один хлопець помер, а решта отримала інвалідність. Досі у слідства немає жодного підозрюваного, не відомо звідки зловмисник дістав талій. Як нині живуть потерпілі — у сюжеті ТСН.19:30.

Рік тому отрута вразила усе тіло Вадима і спричинила нестерпні муки. Аби знову навчитись ходити він пройшов тривале лікування, а потім реабілітацію. "Перша гантеля, яка у мене була, - це баночка з кремом 30 грамів. Потім досягненням для мене було вставити зарядку у телефон. Бо руки не слухалися", - розповів Вадим Кисельов. 

Сила волі та фізичні навантаження - єдині ліки, щоб повернутись до попереднього життя. Після хвороби навіть звичайні буденні справи перетворюються на справжні виклики.

До хвороби Вадим не був знайомий з іншими трьома потерпілими. Один з них Максим Білокінь помер за кілька місяців після госпіталізації. Невдовзі стало зле його батькові - Володимиру. Причина була та ж - це  отруєння  талієм. "Він казав, мовляв, тату - це такий біль. Коли я на собі відчув, то зрозумів його слова", - каже потерпілий Володимир Білоконь. 

Це зараз Володимир може ходити на своїх двох, але ще недавно доводилось пересуватись за допомогою різного обладнання.

Загадкове отруєння талієм чотирьох людей у Києві: один із потерпілих знає зловмисника

Загадкове отруєння талієм чотирьох людей у Києві: один із потерпілих знає зловмисника

Талій - це дуже токсичний метал без запаху чи смаку. Більшість його сполук легко розчиняються у воді. Свого часу талій використовували як щурячу отруту, а також під час виробництва оптики та електроніки. "Талій може призвести до смерті при потраплянні 600 міліграм до граму речовини. Як правило, це відбувається, коли з їжею чи з напоями хтось умисно з кримінальною метою це здійснює", - пояснив директор Наукового центру привентивної токсикології МОЗ України Микола Проданчук. 

Хто міг підлити таку отруту, звідки її дістали, чи пов’язані усі чотири випадки? В правоохоронців досі немає відповіді на жодне з цих питань. Поки що цю справу вони не коментують.

 "Карний розшук міста Києва, куди неодноразово направляли доручення слідчого, бездіє. Практично доручення не виконуються, а щодо моментів, то навіть формальних відповідей не надають", - каже адвокат потерпілих Анатолій Каленюк.

Така млявість процесу породжує у потерпілих  відчай та безнадію. Наприкінці інтерв’ю Володимир, який через отруєння втратив свого сина та власне здоров’я, каже: "Знаю цього чоловіка. Він мені сказав: Вова, ти знайди його. Ну, я знайшов, бійся. Єдине, чого мені не хотілося б, що б він відчув на собі те саме".

В Україні уже траплялися випадки отруєння талієм. 1987 року у Києві виявили двох сестер, які на смерть отруїли талієм 13 людей. Одну із жінок Тамару Іванютіну тоді розстріляли. Вона стала останньою жінкою, яку стратили в Радянському Союзі. Через  рік у Чернівцях півтори сотні дітей облисіли та дістали неврологічні розлади. Одна з версій хвороби - витік талієвмісних сполук із ракетного палива, яке транспортували містом. 

Кореспондент ТСН Антон Коцуконь.

Наступна публікація