Екологічна утилізація новорічних ялинок: кияни здали на переробку рекордну кількість дерев

Екологічна утилізація новорічних ялинок: кияни здали на переробку рекордну кількість дерев

Фото: УНІАН

Цього року у столиці працювало 15 пунктів збирання ялинок.

Цього року мешканці Києва екологічно утилізували рекордну кількість новорічних ялинок, здавши до пунктів збирання 14,5 тисячі дерев.

Про це заявив начальник управління екології та природних ресурсів столиці Андрій Мальований, повідомляє КМДА.

"У цьому році на локаціях прийому новорічних ялинок зібрано 14,5 тисячі ялинок – рекордна цифра за всі 5 років роботи пунктів прийому. Це втричі більше, ніж минулого року. Звичайно, зазначу, що велику кількість становлять символи свят, які були залишені безвідповідальними підприємцями, тому наступного року несанкціоновані ялинкові базари мають бути ліквідовані. Сподіваюся, з кожним роком екосвідомість громадян буде зростати – і замість зрубленої ялинки будуть зеленіти живі дерева в кадках, які після свят можна висадити на подвір'ї", – зазначив Андрій Мальований.

Зібрані дерева перероблять на тріску і використають навесні для зберігання водного балансу лунок вічнозелених рослин у місті.

Зазначимо, що у столиці від 2 січня до 1 лютого 2020 року працювало 15 пунктів збору ялинок, які функціонували у кожному районі столиці.

У КМДА запевняють, що, якщо громадяни не встигли принести ялинку до 1 лютого, то фахівці її приймуть у будь-який час.

Як повідомлялося раніше, православна церква України закликала не зрізати живі ялинки, а шукати екологічні варіанти. Як альтернативу у церква кажуть прикрашати деревця просто на вулиці або купувати ялинки в горщиках, які можна висадити. Крім того, можна обійтись лише хвойними гілочками удома для запаху, натомість надати перевагу штучній зелені. 

Житель Шостки зрубав 800 ялинок і незаконно завіз на своє подвір'я для продажу

Житель Шостки зрубав 800 ялинок і незаконно завіз на своє подвір'я для продажу

Повʼязані теми:

Наступна публікація