У Києві за парти сіли понад 30 тисяч першачків, – заступник Кличка

Діти навчатимуться за програмою НУШ.

1 вересня за парти у Києві сіли понад 30 тисяч першокласників, які навчатимуться за програмою Нової української школи (НУШ).

Про це повідомив в. о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський.

Для створення освітнього простору НУШ придбано одномісні парти, сучасні меблі, комп’ютерну техніку з мультимедійним контентом, дидактичні матеріали, проведено ремонт класних кімнат, на що з бюджету столиці передбачили 276,7 млн грн. До нового навчального року відремонтовано кожен третій кабінет для першокласників. Загалом у столиці на підготовку до нового навчального року виділено понад 3 млрд грн.

"Попри карантинні обмеженн, ми традиційно готувалися до початку нового навчального року і за цей час оновили чимало столичних шкіл. У кожній 13-й школі відремонтували фасад; провели капітальний ремонт інженерних мереж у кожному 9-му закладі загальної середньої освіти; у кожній 8-й школі – замінили вікна на енергозберігальні", – розповів в. о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський.

Він додав, що новий 2020-2021 навчальний рік для 429 закладів загальної середньої освіти (понад 310 тисяч учнів) розпочинається в особливих умовах із дотриманням протиепідемічних правил. Майже на 28 млн грн уже закуплено дезінфікувальні та мийні засоби для проведення санітарно-гігієнічної обробки приміщень і щоденного прибирання, засоби індивідуального захисту, безконтактні термометри, паперові рушники тощо.

Мер Києва Віталій Кличко 1 вересня відвідав школу №234 у Дніпровському районі Києва та перевірив, як розпочалися заняття та чи дотримуються в освітніх закладах протиепідемічних правил. Про це він написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook. А також показав коротке відео зі школи.

Без попередження навідався в одну зі шкіл столиці

Друзі! Сьогодні без попередження навідався в одну зі шкіл Дніпровського району столиці. Перевірив, як там розпочалися заняття і чи дотримуються протиепідемічних правил. У школі №234 навчаються 1205 учнів і працюють 70 педагогів. Як у всіх комунальних навчальних закладах міста, тут розроблений регламент роботи на час пандемії. Зокрема, запровадили і новий розклад занять. Збільшили тривалість перерв між уроками. Також розробили схему входу для учнів, відкривши додаткові двері. Пересування закладом освіти регламентоване розміткою на підлозі. Також, згідно правил, вхід до школи дозволений тільки у захисній масці. І заходять в заклад діти без батьків. Маски учні можуть не одягати тільки на уроках. А під час пересування приміщеннями школи всі мають бути в масках. Хоча, з приємністю сьогодні відзначив, що чимало старшокласників сиділи в масках і на уроці. Виключення - тільки учні 1-4 класів. Для них маски необов"язкові. Також усім дітям та педагогам щоранку вимірюють температуру. А класи на перервах провітрюють. У приміщеннях здійснюють дезинфекцію. Хочу зазначити: всi школи забезпечені дезинфекторами та засобами індивідуального захисту. Місто виділило для безпечної роботи закладів освіти понад 30 мільйонів гривень! Усі навчальні заклади працюють за чітким регламентом. І також мають інструкції на випадок виявлення хворого на коронавірус.

Опубліковано Віталієм Кличком Вівторок, 1 вересня 2020 р.

Віталій Кличко зазначив, що, згідно з правилами, вхід до школи дозволений тільки у захисній масці. Маски учні можуть не одягати тільки на уроках. А під час пересування приміщеннями школи всі мають бути в масках. Виняток — учні 1-4 класів. Для них маски необов’язкові.

Мер зайшов на урок до першокласників та привітав їх із першим днем у школі. І навідався в один зі старших класів.

Повʼязані теми:

Наступна публікація