Київ підготував яскраву програму святкування Хрещення Русі

Дата публікації
Перегляди
2094
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Київ підготував яскраву програму святкування Хрещення Русі

Київ готується святкувати 1025-річчя Хрещення Київської Русі / Фото: УНІАН

Київ підготувався відсвяткувати Хрещення Київської Русі на міжнародному рівні.

Київ готовий відсвяткувати 1025-річчя Хрещення Київської Русі на найвищому рівні. Про це очільник столиці України Олександр Попов повідомив під час прес-конференції щодо відзначення ювілейної дати.

"Хрещення Київської Русі для нас – не лише свято всіх християн країни. Відзначаючи цю подію, ми розуміємо її важливість для українського державотворення. Вибір віри, яка об'єднує всю Європу, – став визначальним для нашої держави. Особливо приємно зазначити, що святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі буде відзначено на такому високому рівні: у заходах візьмуть участь президенти п'яти країн та дев'ять митрополитів. Влада столиці докладає всіх зусиль, аби створити святковий настрій киянам та чисельним гостям столиці", – сказав Олександр Попов.

За словами очільника міста, Київ виконав завдання президента України Віктора Януковича з підготовки до святкування ювілею на належному рівні. Насамперед йдеться про реконструкцію та благоустрій об'єктів, навколо яких розгорнуться головні події свята. "Ми відремонтували один з головних символів Києва – пам'ятник Володимирові Великому. Привели до ладу пам'ятник Магдебурзькому праву та сходовий комплекс, що веде до нього. Це знакове для всіх киян місце багато років залишалося у занедбаному стані. Сьогодні воно отримало нове життя і сподіваюся, стане улюбленим місцем мешканців та туристів", – зазначив Олександр Попов.

За його словами, столична влада підготувала яскраву програму святкування. Так, 28 липня Київ відсвяткує відкриття після реконструкції колони Магдебурзькому праву концертом духовної музики, грандіозним феєрверком й унікальним світло-музичним шоу, під час якого за допомогою лазерних спецефектів будуть відтворені сторінки історії українського народу та нашого міста.

В свою чергу, голова міжнародної громадської організації "День Хрещення Русі", музикант Олег Карамазов розповів про святкові заходи, що відбудуться 27 липня на Хрещатику. За його словами, цього дня на головній вулиці Києва відбудеться концерт за участю відомих українських та російських гуртів, який супроводжуватиметься сюжетами про минуле, сьогодення та майбутнє країни і Києва – міста, з якого все почалося. Окремо перед глядачами виступлять церковні хори.

Нагадаємо, що у місті вже розпочалися й тривають заходи з відзначення 1025-річчя Хрещення. Так, наразі у Музейно-виставковому центрі "Музей історії міста Києва" діє виставка "Скарби Лавр України". До 15 серпня всі охочі мають нагоду побачити унікальні експозиції з трьох Лавр України: Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, Свято-Успенської Почаївської Лаври та Свято-Успенської Святогірської Лаври. А на Співочому полі Печерського ландшафтного парку працює тематична виставка квітів.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2094
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація