Київ закупить нові трамваї

Київ закупить нові трамваї

Фото: pesa.pl

Близько 25 млн євро кредиту виділить Європейський інвестиційний банк.

У Києві триває оновлення парку трамваїв. Замість старих нині купують нові як вітчизняного, так і закордонного виробництва. Головні вимоги до техніки – якість, адекватна ціна та низька підлога – для пасажирів з обмеженими можливостями.

"Ми придбали для Києва і поліські трамваї всесвітньо відомої компанії PESA, і українські – Львівського заводу і "Татра-Юг" (Дніпро). Усі 47 польських трамваїв – сучасних, 4-го покоління, з кондиціонерами, камерами відеоспостереження і WiFi – курсують на лінії швидкісного трамваю. До вітчизняних же, на жаль, є питання. Із десяти львівських трамваїв половину постійно ремонтуємо. У "Татра-Юг" ми купили поки один трамвай і внесли за нього передоплату 10 мільйонів гривень. Залишок, і підприємство про це знає, заплатимо після коригування міського бюджету, яке має відбутися на наступній сесії Київради. Також, і я раніше про це говорив, "Татра-Юг" виграла тендер на поставку ще 10 трамваїв, які курсуватимуть на Троєщині. На них теж потрібно виділити кошти рішенням Київради при коригуванні бюджету", – сказав мер столиці Віталій Кличко.

Ключовою домовленістю з PESA було, зокрема, створення у Києві сервісного центру з обслуговування трамваїв компанії. І він вже працює. З подальшими планами крупногабаритної збірки трамваїв у Києві.

"Одне з моїх завдань - щоб вулицями української столиці їздили трамваї з написом "Зроблено в Києві", – зазначив Кличко.

Також Київ планує найближчим часом закупити трамваї на суму близько 25 млн євро за кредитні кошти Європейського інвестиційного банку. На тендерних вимогах, що формулює ЄІБ.

Повʼязані теми:

Наступна публікація