У Києві від сказу загинули цуценя та лисиця: на Осокорках та Святошино оголошено карантин

У Києві від сказу загинули цуценя та лисиця: на Осокорках та Святошино оголошено карантин

У Києві від сказу загинули цуценя та лисиця: на Осокорках та Святошино оголошено карантин

Фото: Держпродспожислужба

Один випадок зафіксований у Дарницькому, а інший у Святошинському районі столиці.

У Києві від сказу загинули цуценя та лисиця. Один випадок зафіксований у Дарницькому, а інший у Святошинському районі. Через це запроваджено карантинні обмеження.

Труп цуценяти доправили до відділу по боротьбі зі сказом тварин мешканцем Дарницького району. При дослідженні виявили, що тварина мала характерні для сказу ураження.

Про це 25 березня повідомляє Держпродспоживслужба у м. Києві. 

"З’ясовано, що двох цуценят, приблизно 3-місячного віку, знайшли ще у січні у с. Ободівка Вінницької області. Киянин забрав їх до столиці, заніс до ветеринарів, де цуценятам було призначено вакцинацію відповідно віку (проти сказу не проводили). Зі слів власника, тварини були у квартирі до кінця лютого. Вже у березні, чоловік поїхав на Вінниччину до с. Бондурі, де цуценята перебували у приватному будинку. А 9 березня, після повернення до Києва, одне з цуценят почало проявляти агресію та вкусило власника. Того ж дня чоловік звернувся до клініки, де лікар ветеринарної медицини рекомендувала ізолювати та спостерігати за твариною 10 днів. 12 березня тварина загинула, а власник розпочав антирабічне лікування. Іншому цуценяті, яке перебувало у контакті з хворим, призначена вимушена вакцинація проти сказу тварин", — розповіли у Головному управлінні Держпродспоживслужби в м. Києві.

Також 15 березня до відділу з боротьби зі сказом тварин доправили дику лисицю для проходження карантину з підозрою на сказ. З’ясовано, що того ж дня киянка, що проживає по вул. Михайла Чалого повідомила на гарячу лінію, що до неї на подвір’я забігла дика лисиця, поведінка якої була неадекватною.

Під час ізоляції у відділі з боротьби зі сказом тварин у лисиці спостерігались клінічні ознаки захворювання. Наступного дня тварина пала. За результатами дослідження виявлено свічення, характерне для сказу тварин.

Щодо цих двох випадків проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при КМДА.

Запроваджено карантинні обмеження щодо сказу:

  • на території Дарницького району Києва, а саме на території, обмеженій перетином вулиць Єлизавети Чавдар, Софії Русової, Бориса Гмирі та проспекту Миколи Бажана;
  • на території Святошинського району, а саме на території, обмеженій перетином вулиць Михайла Чалого, Костянтина Герасименка та Брест-Литовського шосе.

Прилеглі до визначених зон карантинних обмежень масиви Дарницького та Святошинського районів визначити загрозливими зонами щодо сказу.

Єдиним засобом недопущення захворювання на сказ — є своєчасне проведення профілактичних щеплень. Безкоштовного вакцинувати тварину в Києві можна у Відділі з боротьби зі сказом тварин Об`єднання ветеринарної медицини у м. Києві щоденно у робочі дні з 10 до 15 години. Адреса: Волинська, 12, окремий вхід.

Нагадаємо, у Києві хворе на сказ кошеня покусало жінку, яка його підгодовувала.

Повʼязані теми:

Наступна публікація