У Києві помер відомий скульптор

У Києві помер відомий скульптор

У Києві помер відомий скульптор

Фото: КМДА

Володимиру Чепелику було 75 років.

У Києві помер відомий скульптор Володимир Чепелик. Він відійшов у засвіти 13 квітня.

Митцю було 75 років.

Про це повідомляє Департамент культури КМДА.

Володимир Чепелик — відомий український скульптор, педагог, професор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, народний художник України, почесний громадянин міста Києва, голова Національної спілки художників України.

Володимир Андрійович був головою Національної спілки художників України більше 30-ти років.

За роки професійної діяльності отримав чимало відзнак та нагород: почесна грамота Кабінету міністрів України (1998), лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2000), золота медаль Академії мистецтв України (2005), почесна грамота Верховної Ради України (2005), орден "За заслуги" І (2007), ІІ (2004) і III (1998) ступенів, орден князя Ярослава Мудрого V ступеня (2011), орден князя Ярослава Мудрого IV ступеня (2016) тощо.

Творчий доробок митця був представлений як на вітчизняних, так і на міжнародних виставках. Його твори зберігаються у музейних та приватних колекціях України і зарубіжних держав.

Чепелик - автор пам'ятників Михайлу Грушевському, Тарасу Шевченку (у Чернігові і в Казахстані), жертвам комуністичних репресій у Биківні.

Володимир Андрійович активно займався підготовкою й вихованням скульпторів у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури як професор і керівник навчально-творчої майстерні.

Нагадаємо, у Києві на 64-му році життя помер відомий режисер Сергій Проскурня

Повʼязані теми:

Наступна публікація