У Києві діяла російська "ботоферма", якою користувались українські політики

За допомогою ботів генерувалися матеріали провокаційного характеру на шкоду інформаційній безпеці України, зазначає СБУ.

У Києві діяла "ботоферма", яку спонсорували з території РФ. Її потужності використовувалися окремими політичними силами для чорного піару проти опонентів. Правоохоронці заблокували її діяльність.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

"Оперативники та слідчі спецслужби встановили, що спеціалізовані апаратно-програмні комплекси зловмисники використовували для створення і просування фейкових акаунтів у соціальних мережах. Вони розповсюджували неправдиву інформацію для маніпулювання суспільною думкою напередодні місцевих виборів. Для організації протиправної діяльності організатори "ботоферми" використовували сім-картки українських операторів мобільного зв’язку", - йдеться у повідомленні.

Співробітники СБУ також зафіксували, що потужності вказаної "ботоферми" використовувались окремими політичними силами для чорного піару проти опонентів.

 

Під час проведення обшуків правоохоронці виявили та вилучили комп’ютерну техніку зі встановленим спеціалізованим програмним забезпеченням, телекомунікаційне обладнання. Також вилучено понад 6 тисяч SIM-карток, чорнові записи реєстрації користувачів соціальних мереж, які розміщували матеріали провокаційного характеру на шкоду інформаційній безпеці України.

"У межах досудового слідства за ст. 258-3 Кримінального кодексу України слідчими органів безпеки перевіряються факти причетності до функціонування вказаних комплексів представників спецслужб країни-агресора". - додали в СБУ.

Нагадаємо, 7 жовтня у Дніпропетровській області Служба безпеки України викрила регіональний осередок всеукраїнської мережі "тролів". Вони розповсюджували через соцмережі матеріали, що могли вплинути на виборчий процес, та закликали до порушення територіальної цілісності нашої держави.

СБУ викрила ботоферму, яка поширювала неправдиву інформацію про коронавірус в Україні

СБУ викрила ботоферму, яка поширювала неправдиву інформацію про коронавірус в Україні

Повʼязані теми:

Наступна публікація