"Летючу тарілку" на Либідській у Києві внесли до переліку об’єктів культурної спадщини

"Летючу тарілку" на Либідській у Києві внесли до переліку об’єктів культурної спадщини

Фото: КМДА

Наступний крок – Мінкульт має занести "тарілку" до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Київська міська державна адміністрація внесла до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини "тарілку" на Либідській.

Відповідний наказ Департамент охорони культурної спадщини направив до Міністерства культури та інформаційної політики України.

Про це йдеться у повідомленні КМДА у Telegram.

"Наступний крок – надання Мінкультом статусу пам’ятки і занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України будинку на вул. Антоновича, 180 ( "тарілці" на Либідській)", - йдеться у дописі.

Як наголошують у Департаменті, це має відбутися якомога швидше. Адже будинок інституту є одним із яскравих прикладів радянського модернізму, втілений архітектором Флоріаном Юр’євим.

  • Будівля "Летюча тарілка" побудована в 1971 році за проєктом архітекторів Флоріана Юр'єва і Льва Новікова - представників архітектури другої хвилі радянського модернізму.
  • Проєкт був розроблений ще в 1960-х роках. Автор планував створити в будівлі світломузичний театр.
  • Конференцзал, який розташований у тарілці, має унікальну акустику, дозволяє почути весь діапазон частот людського голосу і музичних інструментів. За задумом автора в залі повинні були відбуватися концерти. Натомість там облаштували кінолекційну залу бібліотеки.
  • У липні 2020 почалося відновлення покриття на даху будівлі.

Нагадаємо, київський фонтан у парку Партизанської слави внесли до Реєстру рекордів України.

Повʼязані теми:

Наступна публікація