У Києві під "акваріум" для Філарета знесли два історичних будинки

У Києві під "акваріум" для Філарета знесли два історичних будинки

У центрі Києва вночі знесли два історичних будинки / Фото: Главред

Адміністративний комплекс для УПЦ КП побудують на фундаменті Князівського палацу Володимира.

Голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець заявляє, що будинок у провулку Десятинний, 3, проти знесення якого виступали київські активісти, знесли.

"Як всі ми знаємо, багато киян виступали проти знесення будівлі. Адже навіть якщо з юридичної точки зору всі документи були підготовлені, то з моральної - кияни бачать небезпеку у знесенні вказаного будинку, який має хоч і не архітектурну, але історичну цінність", - цитує слова депутата його прес-служба.

Бригинець також додав, що якщо на місці згаданого будинку, який стоїть на фундаменті Князівського палацу, буде зведена велика капітальна будівля, то про ідею відновити Княжий палац або включити його фундамент в загальний історико-туристичний комплекс на Старокиївській горі разом з фундаментом Десятинної церкви можна забути.

Будинки у Десятинному провулку, 3 і 5 були передані в 2002 році УПЦ Київського патріархату для експлуатації та обслуговування адміністративних і господарських приміщень. Тепер історичні будівлі зносяться, а на відведеній території заплановане будівництво.

Повʼязані теми:

Наступна публікація