У Києві можуть вимерти тополі

У Києві можуть вимерти тополі

Тополі заразила міль / Фото: Сегодня

На Солом'янці листя дерев вкрилися коричневими плямами і з них звисають довгі чорні кокони молі.

У Києві можуть вимерти тополі, бо їх почала поїдати міль. На проспекті Відрадному та на вулиці Донця, які в Солом'янському районі, листя дерев вкриваються коричневими плямами і з них звисають чорні кокони, розповідає Сегодня.

На вигляд кокони не дуже загрозливі. Їхній розмір 8 мм у довжину та 1 вшир. Але фахівці попереджають, якщо вчасно не почати з ними боротьбу, вони можуть заразити всі дерева Києва. А тоді місто залишиться без тополь.

"Тополі вражені мінуючою тополиною міллю. А кокони - це лялечки, з яких через деякий час випурхнуть метелики", - розповіли виданню в Національному інституті захисту рослин. Там стверджують, що ця міль, як і каштанова, дуже швидко розповсюджується.

У зеленбуді здивувалися: раніше вони нічого не чули про хворобу тополь.

"Від тополиної молі на проспекті Відрадному постраждало 233 дерева, подібного у нас ще не було. Найімовірніше, личинки молі принесли пташки. Дерева потрібно рятувати, але, на жаль, ми не маємо права застосовувати хімічні засоби в межах міста. Це небезпечно для людей, поряд знаходиться школа. Думаю, доведеться почекати до осені, лише тоді зможемо провести обрізання уражених гілок, а все листя від тополь захоронити на полігоні на глибині 2 метрів", - повідомив заступник директора Солом'янського зеленбуду Олексій Лукаш.

Нагадаємо, що в Києві у 2013 році планували посадити дерев на 8 млн грн, а половина цієї суми мала піти на каштани в центрі міста.

Повʼязані теми:

Наступна публікація