Суд зняв обвинувачення з сбушника, чий катер на смерть зарізав гвинтами жінку

Суд зняв обвинувачення з сбушника, чий катер на смерть зарізав гвинтами жінку

Суд зняв обвинувачення з сбушника, чий катер влаштував смертельну аварію на воді

Вину на себе зненацька взяв інший чоловік.

Несподіваний поворот стався у резонансній справі за участю сбушника, який чотири роки тому своїм катером протаранив човен з родиною пенсіонерів, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Тоді загинула жінка. Крапку ж у слідстві не можуть поставити й досі. Попри купу свідків та експертиз - з головного підозрюваного чомусь зняли всі обвинувачення, а родичам загиблої погрожують розправою.

На місці трагедії Валентина Кошелева пригадала, як дерев'яний човен з її батьками на шаленій швидкості протаранив катер. Маленьке суденце рознесло на шматки. Дивом вдалося вижити лише 72-річному батькові жінки. Мама - померла.

"Вона лежала там бочком, з відкритими очима, і у неї однієї ноги не було, а друга нога трималася на сухожиллі", - розповіла донька загиблої Валентина Кошелева.

Тоді, у 2009-му, не дати розголосу історії хотіли чи не одразу. Адже керманичам злощасного катера з нетверезою компанією на борту виявився службовець СБУ. На це тоді вказали десятки свідків і головний постраждалий.

Суд ніяк не поставить крапку у справі сбушника 4-річної давності

Суд ніяк не поставить крапку у справі сбушника 4-річної давності

Сам сбушник офіційно став підозрюваним лише за два з половиною роки - після купи звернень родини загиблої і оприлюднення залишків відео трагедії. Тоді родина чи не вперше повірила у справедливе завершення слідства. Проте марно.

"Що відбулось, ми не знаємо. Але різко було змінено напрямок виконання слідчих дій, закрита кримінальна справа …відносно працівника СБУ і порушена відносно особи, яка взяла на себе цю вину", - розповів адвокат родини загиблої Віктор Кашпур.

Те, що сталось, і адвокат, і родина загиблої інакше як цілковитим абсурдом - не називають. Попри те, що аварія сталася в Києві, майже через 4 роки провину чомусь на себе вирішив взяти житель Криму. Чоловік, побачивши повідомлення в газеті, згадав, що він також того дня був на катері, яким справді керував службовець СБУ, але у мить зіткнення передав кермо йому.

"У цього сбушника, який був водієм цього катеру, батько - народний депутат, мама - діюча суддя господарського суду", - зауважила онука загиблої Світлана Кошелева.

Родина загиблої вже готує позов до Європейського суду. Адже новоспечений підозрюваний може потрапити під амністію. А співробітник СБУ у справі нині проходить вже як свідок. До того ж, відповідно до українських законів, за рік спливає термін давності справи, яку зрештою взагалі можуть закрити.

У Дарницькій прокуратурі з нагляду за дотриманням законів у військовій сфері, де і розслідують справу, про дива правосуддя говорити відмовляються - щоб не чинити тиску на суд. Відмовчується і тодішній співробітник СБУ, який отримав підвищення, і нині - капітан одного з відомств держохорони.

Натомість впливова родина службовця та їхні адвокати постійно тримають зв'язок з Валентиною, пропонуючи або гроші, або купу позовів у суди за образу честі та гідності.

Нагадаємо, 22 червня у Києві сталася масштабна ДТП за участю двох співробітників Служби безпеки України. Автомобіль на великій швидкості зіштовхнувся із двома машинами, потім врізався в автобус МАЗ, після чого перекинувся і зайнявся. Тим часом сбушник-винуватець смертельної ДТП лежить в палаті для ветеранів та "нічого не пам'ятає".

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Повʼязані теми:

Наступна публікація