У Філарета вирішили побудувати "акваріум" на фундаменті палацу Володимира

У Філарета вирішили побудувати "акваріум" на фундаменті палацу Володимира

Новобудова буде сучасним комплексом з бетону та скла

Київський патріархат використовуватиме будівлю в адміністративних та господарських цілях.

Православна церква Київського патріархату підтвердила, що будуватиметься у Десятинному провулку столиці. Минулого тижня довкола цієї адреси розгорівся скандал, повідомляє ТСН.

Тут були зруйновані будинки 19 століття, з яких зняли статус пам'яток архітектури кілька років тому. Також саме тут археологи знайшли західну частину фундаменту палацу князя Володимира, побудованого у 10 столітті.

Церковники обіцяють фундамент не чіпати, а частину виставити на загальний огляд - на першому поверсі розмістять музейну експозицію.

Однак сама новобудова - це сучасний комплекс із бетону та скла. Будівля слугуватиме Київському патріархату в адміністративних та господарських цілях. А також там розташують апартаменти загальною площею 400 метрів квадратних.

"Ось є загальний вигляд цієї будівлі. Можна багато сперечатися щодо архітектурних смаків. Там у сотні метрів по вулиці Володимирській дійсно стоїть "акваріум". Чому тоді ніхто не виходив на акції протесту?" - заявив речник київської патріархії архієпископ Євстратій (Зоря).

Захисники старовини Києва обіцяли пікетувати будмайданчик.

УПЦ сьогодні показала, що будуватиме у Десятинному провулку

УПЦ сьогодні показала, що будуватиме у Десятинному провулку

Повʼязані теми:

Наступна публікація