Влада вирішила захистити Лавру, Софію і дніпровські схили від будівельників

Влада вирішила захистити Лавру, Софію і дніпровські схили від будівельників

Історичний центр Києва хочуть захистити від будівельників

Документ, у разі його прийняття, буде історичним.

Київська міська держадміністрація розробила проект рішення про заборону будівництва в буферних зонах Софії Київської та Києво-Печерської Лаври.

Про це пише видання "Коммерсант-Украина".

Дія документа, якщо він буде підтриманий, буде поширюватися на зведення нових будівель, а також на реконструкцію із розширенням і надбудовою вже існуючих будівель, але не стосуватиметься проведення робіт з реставрації пам'яток культурної спадщини та будівництва об'єктів, що забезпечують життєдіяльність міста, наприклад інженерних мереж.

Крім буферних зон Софії Київської та Києво-Печерської Лаври, у список включені території дніпровських схилів.

Охоронна зона протягнеться від Пішохідного мосту по Набережному шосе до бульвару Дружби Народів, пройде по вулицях Старонаводницькій, Лейпцігській, Івана Мазепи, Михайла Грушевського, охопить Європейську площу і майдан Незалежності. Потім її межі пройдуть Хрещатиком і Прорізною. У зону також увійдуть вулиці Ярославів Вал, Велика і Мала Житомирська, Львівська площа, територія біля Національного музею історії України і Володимирська гірка.

Заборона буде діяти до затвердження плану зонування центру Києва, робота над яким тільки розпочалася.

У пояснювальній записці до документа зазначається, що розробка проекту зумовлена численними зверненнями киян, а також рішеннями ЮНЕСКО.

Нагадаємо, на останній 36-й сесії організація закликала Україну ввести мораторій на будівництво в буферних зонах, в іншому випадку в 2013 році Софія Київська та Києво-Печерська Лавра можуть бути виключені зі списку об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Повʼязані теми:

Наступна публікація