У Києві впритул до міста хочуть облаштувати цвинтар

У Києві впритул до міста хочуть облаштувати цвинтар

Ховати в Києві зараз практично ніде

Ідею  створення  нового цвинтаря столичні урядники виношують вже кілька років.

У Києві  на 23 гектарах лісу впритул  до  міста  хочуть створити цвинтар. Нову ділянку  для поховань  планують облаштувати,  розширивши межі вже наявного закритого кладовища,  яке  документально нікому  не належить.

Цього четверга Київрада планує взятися за це питання. Але на тому місці і зараз без жодних рішень ховають людей, йдеться у сюжеті ТСН.

Ідею  створення  нового цвинтаря столичні урядники виношують вже кілька років.  Мовляв, нічийне упорядкується і буде де ховати тих, хто віддав Богу душу.  Лісники теж були не проти цвинтаря. Їм натомість пообіцяли рівноцінну ділянку лісу.

Колись це був  сільський цвинтар, заснований ще до війни. Його закрили  відразу,  як  земля відійшла  Києву.  Але в глибині  лісу  огорожу знесено  -  і тут свіжі могили.

Біля могил - пеньки від спиляних дерев, землю загородили з перспективою на кілька  могил. Встановлені пам'ятники розраховані на двох - вже похороненого і ще живого. 

Про несанкціоновані  поховання  керівництво села знає. Навіть скаржаться: їм доводиться біля старого цвинтаря  час від часу з  міліцією чатувати на похоронні процесії.

Селищний голова Гостомеля Анатолій Кириченко розповів: "Вночі привозять і ховають. Йоханий бабай, не ночувати ж там вночі! Ніхто ж не зрозуміє – скажуть, що маніяк з'явився  могильний! Кажу, хто дає дозвіл? Кажуть  - Святошинське лісопаркове господарство , ми їх викликали, а вони кажуть - наша територія, що хочемо там і робимо".

Земля справді належить лісництву, а от до могил, мовляв, жодного стосунку.

Шукати крайнього - марна справа. І поховання, і земля  під забудову впритул до Києва  - речі дорогі.  Ще  й столичні цвинтарі  заповнені під зав'язку.  Нове  кладовище могло б вирішити  цю проблему років на десять. Із 28 цвинтарів  частково функціонують лише два, але  ділитися землею  для їх розширення ніхто не квапиться. 

У Києві впритул до міста хочуть створити цвинтар

У Києві впритул до міста хочуть створити цвинтар

Повʼязані теми:

Наступна публікація