Столична мерія заборонить будь-яке будівництво в історичному центрі

Столична мерія заборонить будь-яке будівництво в історичному центрі

У центрі Києва тимчасово заборонять будівництво / Фото: aillarionov.livejournal.com

Мораторій знімуть тільки тоді, коли Київ створить Генплан.

Столична влада має намір призупинити будівництво в історичному центрі Києва.

Про це повідомляє "Комерсант-Україна", посилаючись на проект рішення, який розробила адміністрація української столиці.

Згідно з проектом, зведення нових будівель, а також реконструкція і розширення нині існуючих  будуть заборонені в буферних зонах Софії Київської, Києво-Печерської лаври і на схилах Дніпра.

Охоронна зона протягнеться від Пішохідного мосту по Набережному шосе до бульвару Дружби Народів, пройде по вулицях Старонаводницькій, Лейпцизській, Івана Мазепи, Михайла Грушевського, охопить Європейську площу і Майдан Незалежності. У неї також увійдуть Львівська площа, територія біля Національного музею історії України і Володимирська гірка.

Виняток становитиме лише для робіт з реставрації пам'яток культурної спадщини і зведення об'єктів, що забезпечують життєдіяльність міста, наприклад інженерних мереж.

У разі, якщо мораторій набуде чинності, він буде діяти аж до затвердження плану зонування центру Києва. Робота над цими документами почалася близько місяця тому. Коли вона завершиться, невідомо. У плані зонування місто розмежують на окремі території, в кожній з яких встановлять свої обмеження для нового будівництва.

Головний архітектор Києва Сергій Целовальник раніше заявляв, що цей документ можна приймати тільки після того, як буде затверджено новий Генеральний план української столиці (що, в свою чергу, може статися не раніше весни 2013 року).

Свій намір - на певний час заборонити будівництво у центрі Києва - влада міста зумовили численними зверненнями місцевих жителів, а також рішеннями ЮНЕСКО. На останній сесії цієї організації Києву погрожували винятком Софії Київської та Києво-печерської лаври зі списку об'єктів культурної спадщини, якщо не буде введений мораторій на будівництво буферних зонах цих об'єктів.

Наступна публікація