Київ стоїть у заторах через новий торгівельний центр і розв'язку

Київ стоїть у заторах через новий торгівельний центр і розв'язку

Середній бал завантаженості доріг міста в годину пік виріс з 4 до 6 / Фото: УНІАН

У передноворічний тиждень експерти прогнозують затори в 9-10 балів.

У Києві останнім часом з'явилося близько 10 нових місць, де виникають затори. Наприклад, віднедавна через новий ТРЦ зупинилася вул. Горького, через реконструкцію Поштової площі - Поділ, Паркова алея і Артема, а Харківське шосе загальмувала нова розв'язка. Про це пише "Сегодня".

Водії і жителі вул. Горького скаржаться на затори в напрямку Либідської площі. Після недавнього відкриття ТРЦ в цьому місці навіть у вихідні, рухаючись до ст. м. "Либідська", водії по годині простоюють у тягучках.

"Нещодавно там відкрили ТРЦ, площу не реконструювали, відповідно, тепер на Горького весь день затор за 2 квартали від Либідської площі, а з 17:00 до 21:00 стоїть практично вся Горького від вул. Фізкультури до площі. Вирішити проблему просто - треба на ділянці довжиною 360 м розширити проїжджу частину на 2 смуги", - розповів місцевий житель Олександр.

Влада заявляє, що поки ще не знає, у чому там справа, але обіцяє розібратися. А експерт з перевезень Богдан Аганін зазначив, що розширювати нічого не потрібно. "Так, це нова проблема в місті. Затори я помітив, коли орендарі почали вселятися. Але, думаю, що ще не всі люди знають, що у ТРЦ є паркінг, і паркуються де завгодно", - говорить Аганін.

Проїзд Подолом ускладнений через обмеження проїзду, пов'язані з реконструкцією Поштової площі. ДАІ не дозволяє паркуватися на вул. Сагайдачного, внаслідок чого авто залишають на інших вулицях Подолу, ускладнюючи і без того непростий рух. Стоїть і Паркова алея.

Читайте також: Азаров виділив на ремонт Поштової площі ще 50 мільйонів

"Нещодавно з Набережного шосе через Поштову заборонили поворот у центр. Частина водіїв тепер використовує Паркову. При цьому вона стоїть у пробці, а альтернативна вул. Грушевського пустує", - говорить Аганін. Але до червня 2013 року, коли завершиться реконструкція, ситуацію навряд чи вдасться виправити.

Реконструкція Поштової впливає на ситуацію на вул. Артема, Мельникова. "Якщо раніше ці вулиці завжди стояли з центру, то тепер у центр: постійно тягучки від вул. Багговутівської, по Мельникова, Артема і до Львівської площі", - говорить Аганін. На думку експерта, багато хто з водіїв, щоб потрапити в центр, тепер їдуть саме цим шляхом. А раніше - через вул. Набережно-Хрещатицьку, Поштову та Володимирський узвіз. Стоїть віднедавна і вул. Сікорського, де цього року відкрили нову будівлю посольства США.

"Там зруйнували стару дорогу і роблять нову, тому вузькі вулички не справляються з потоком транспорту. Також у бік посольства збільшився трафік авто", - пояснює Аганін. А затори на перехресті Харківського шосе і Привокзальної створила... нова розв'язка. "Нещодавно поруч відкрили нове шосе від моста Кирпи. Поміняли знаки, прибрали деякі повороти. Затори там сильно зросли після відкриття. Водії ще губляться і не розуміють, куди рухатися", - зазначив він.

За даними порталу "Яндекс.Пробки", середній бал завантаженості доріг міста в годину пік виріс з 4 до 6 (з 10 можливих). Але пальму першості з заторів традиційно утримує вулиця Теліги.

У передноворічний тиждень експерти прогнозують затори в 9-10 балів, адже майже всі після роботи кинуться за покупками.

Повʼязані теми:

Наступна публікація