Киян лякають скаженими цінами на черешні та солодкий перець

Киян лякають скаженими цінами на черешні та солодкий перець

У Києві за черешню просять 35 грн

Експерти обіцяють, що за два тижні ціни на фрукти та овочі знизяться.

Ринки у Києві заполонили перші фрукти та овочі, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

У лідерах продажів - полуниця, її розбирають на очах. Як запевняють люди, ціна на неї різниться в залежності від району та складає 18-25 грн.

Читайте: Експерти назвали найнебезпечніші ковбасні вироби

Але всі рекорди б'є черешня, яку пропонують купити по 35 грн/кг. Таку суму віддати за довгождані ягоди готові одиниці.

Серед овочів дивує капуста броколі - по 40 грн/кг. "Ви знаєте, в цьому році зросли ціни. Минулого року це було доступно. Вище за 30 грн не підіймалися ціни. А зараз 40-50 - це нормально вважається", - нарікає киянка пані Любов.

У дечому експерти погоджуються з покупцями. Порівняно з минулим літом, ціни на овочі й справді підскочили на 15-20%. На прилавках можна побачити буряки по 15 грн, молоду картоплю - від 10 до 15 грн.

Читайте: В Україні через митні нововедення можуть злетіти ціни на каву та овочі

Така ціна ще протримається близько двох тижнів. А далі всі овочі та фрукти значно подешевшають. Тому покупцям радять трохи почекати.

"Чому купують молоду картоплю? Стара картопля за поживністю не гірша, - дивується експерт аграрних ринків Тарас Висоцький. - Тобто люди ж самі впливають на цю ціну. Поки є попит, поки люди плачучи купують, звісно буде ціна".

Тим часом приголомшує вартість солодкого перцю - 45 грн за кілограм. Помідори зараз теж недешеве задоволення - до 25 грн.

Читайте: Українцям в ковбасу додають шкіру тварин, харчові наркотики і отруту

"Це ж не в які ворота не лізе. Зараз якщо береш 200 грн, на базарі робити нічого", - нарікає киянин.

Продавчиня Тамара покупців не підтримує та запевняє, що деякі овочі вже впали в ціні, а от із помідорами все виправдано.

"Кабачок – 6 грн всього лише, огірок - 12 грн – не високі. А помідор взагалі у серпні місяці завжди ріс, а так як треба ж теплицю натопить газом, а в Україні газ дорогий. Тому і помідор дорожче", - зауважила продавчиня.

Водночас триматимуться ціни на м'ясо, трохи подешевшають молочні продукти і риба. Стабільність аграрії гарантують принаймні на два місяці, а далі - новий сезон і нові ціни.

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська.

Експерти запевняють – ціни на овочі та фрукти впадуть

Експерти запевняють – ціни на овочі та фрукти впадуть

Повʼязані теми:

Наступна публікація