Колишні студентки юрфаку вважають, що їх дискримінують через те, що ступінь бакалаврів вони здобували в інших вишах.
Необґрунтовані відрахування, зірвані сесії, здирництво з боку викладачів - традиційні складові будь-яких випускних кампаній в Україні. І поки цьогорічні випускники перебувають в очікуванні дипломів, ті, хто вже давно мав би їх отримати, воюють із вишами, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.
Випускниця юридичного факультету Університету ім. Т. Шевченка 2012 року Ольга Цилюрик вже має власну юридичну фірму, однак дівчина і не думала, що першою справою, за яку візьметься, стануть судові розбори з університетом, в якому навчалась.
Читайте: Невтішна тенденція зі ЗНО: 10% абітурієнтів неспроможні скласти іспити
Ольга отримала диплом, однак, на її думку, не той, на який заслуговує.
"Майже 100 студентів навчались на освітньо-кваліфікаційному рівні "спеціаліст" на юридичному факультеті. Жоден з цих студентів не отримав дипломи з відзнакою", - зауважила Цилюрик.
Та сама історія сталася і в Тетяни Можейко. "В мене 87,5% відмінних оцінок із 75% необхідних", - поділилася дівчина.
Дівчата оголосили війну університету не тільки через дипломи, а й через дискримінацію. Мовляв, все сталося через те, що ступінь бакалаврів вони здобували в інших вишах.
"Деякі студенти, вони навіть не справедливо отримували трійки. І тоді декан, пам'ятаю, коли зверталися, задавав питання – хто тут раніше навчався, хто не навчався", - пригадала випускниця юрфаку.
В університеті з цього приводу небагатослівні.
"Під час розгляду ми вважаємо не правомірним коментувати будь-які обставини цієї справи", - заявив проректор з науково-педагогічної роботи КНУ імені Т.Шевченка Володимир Бугров.
Читайте: З осені студентський квиток об'єднають з банківською карткою
Дівчата програли перший суд, однак виграли апеляційний. Нічийний рахунок має змінити вже Вищий адмінсуд.
"Після того, як ми змогли виграти апеляційну інстанцію, я в це повірила, тепер я буду вірити в це до самого кінця. Оскільки Вищий адміністративний суд – це не остання інстанція, ми маємо намір звертатися до Європейського суду з прав людини, якщо ми програємо", - запевнила Можейко.
Студентки-юристки впевнені, що таких, як вони - сотні. Хтось незадоволений дипломом, хтось взагалі лишився без нього. З огляду на власний приклад і великі шанси на перемогу, друзям у біді радять не мовчати.
Кореспондент ТСН Іван Гребенюк