Погорілу елітну висотку на Шулявці архітектор порівняв із пороховою діжкою

Дата публікації
Перегляди
4041
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Погорілу елітну висотку на Шулявці архітектор порівняв із пороховою діжкою

Мешканців обурює, що їх недешева оселя вже вдруге за рік спалахує, мов очерет

Рятувальники вже не вважають, що київська "свічка" побудована з пожежонебезпечних матеріалів.

Архітектор Георгій Духовичний висотку на Шулявці, яка горіла у ніч проти 31 травня - і вже не вперше за цей рік, - порівняв із пороховою діжкою.

Пожежі в таких конструкціях – питання часу, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Читайте: Жахливу пожежу в "свічці" на Шулявці викликав недопалок цигарки

"Незрозуміло, чому контролюючі органи не змусили поміняти утеплювач. Взагалі я б дуже добре подумав на місці жителів, чи варто жити в цьому будинку ще після першої пожежі", - зауважив Духовичний.

За словами експерта, порушення є у переважній більшості українських новобудов.

Водночас зв'язатися із забудовником скандальної висотки ТСН наразі не вдалося, оскільки за адресою Київської фінансово-будівельної компанії зараз знаходиться інша установа. А вказаний в установчих документах як засновник цієї компанії Анатолій Гутник фігурує в цій ролі ще у майже двох десятках інших будівельних компаній.

Тепер їх проінспектують правоохоронці, які розслідуватимуть кримінальну справу та шукатимуть винного у пожежі.

Читайте: Мешканці погорілого будинку на Шулявці запаслися протигазами і комплектами при евакуації

Порушення технологій безпеки при будівництві спочатку підтвердили і рятувальники. Вони прибули на місце пожежі за 10-15 хвилин. Однак довго не могли повністю загасити полум'я.

"Стіни цього будинку виконані з дуже горючого матеріалу. Це сприяє більш швидкому поширенню вогню з третього до 17 поверху", - пояснив тоді керівник київського головного управління ДСНС.

Однак на ранок після пожежі у Державній службі з надзвичайних ситуацій висловлювалися вже обережніше. Адже колись пожежники таки дали дозвіл на експлуатацію будинку. Тепер треба відповідати. Тож пропонують спочатку довести, чи справді були порушенні вимоги безпеки.

"На момент введення в експлуатацію всі документи, які підтверджують можливість застосування тих чи інших будівельних матеріалів, були в наявності. Але говорити про те що він збудований з матеріалів пожежонебезпечних, чи ні, зараз ще зарано", - зауважив перший заступник голови ДСНС України Сергій Данилюк.

Нагадаємо, ввечері 30 травня в Києві горіла висотка на вулиці Гетьмана біля метро Шулявська, один з трьох будинків житлового комплексу "Місто мрії". Вогонь зайнявся в районі другого-третього поверхів і зовнішньою стіною швидко піднявся до 20-го.

Мешканці обурені тим, що елітна висотка вже вдруге за останній рік спалахує, мов сухий очерет. Це при тому, що за квартири у багатоповерхівці вони виклали шалені гроші.

Київські чиновники, що у п'ятницю приймали у себе мешканців, пообіцяли перевірити всі новобудови.

Щоправда, рік тому після пожежі теж був скандал. Але тоді пошуміли – і забули, так нікого і не покаравши. А мешканці будинку власним коштом замінили частину дешевого утеплювача на інший, дорогий.

Кореспондент ТСН Григорій Жигалов та Ольга Василевська

Вночі у Києві горіла елітна висотка

Вночі у Києві горіла елітна висотка

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4041
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація