Вітер із Чорнобиля дутиме на Київ до п’ятниці

Вітер із Чорнобиля дутиме на Київ до п’ятниці

Фото: ТСН

Фахівці закликають не панікувати і довіряти офіційній інформації.

Рівень радіації  на ЧАЕС та в місті Чорнобилі внаслідок лісової пожежі підвищився на кілька позначок, але залишається у межах норми. Працівники ДСНС наголошують, що для Києва жодної загрози немає, однак журналісти все ж вирішили це перевірити, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Виявилося, що офіційні дані заслуговують на довіру, а от істерики панікерів – ні. За даними рятувальників, радіаційний фон у містах Київ, Чорнобиль та на промисловому майданчику ЧАЕС перебуває у межах норми, зокрема: у столиці складає 11 мкР/год (максимальний безпечний рівень 30 мкР/год), у Чорнобилі радіаційний фон складає 32 мкР/год (там безпечний рівень встановлений на позначці 50 мкР/год), нарешті біля Чорнобильської АЕС зафіксовано 51,6 мкР/год (безпечний рівень до 140 мкР/год).

Рівень радіації на ЧАЕС та в Чорнобилі залишається у межах норми

Рівень радіації на ЧАЕС та в Чорнобилі залишається у межах норми

Зранку у місті Чорнобиль та на самій ЧАЕС радіація була на рівні 24 та 50 мікрорентген відповідно, а вже за чотири години стовпчики піднялися на кілька показників. "Майже в три рази менше, ніж можливо допустиме перевищення", - продемонстрував вечірні заміри з позначкою 11 керівник хіміко-радіологічної лабораторії Володимир Заяць. Він також розповів, що в кожному районі Києва працюють пункти, котрі спостерігають за рівнем радіації у столиці, і жоден з них за останні дні перевищень допустимих показників не зафіксував.

У гідрометцентрі повідомили, що вітер досі дме на Киів із Чорнобиля, і так триватиме до п'ятниці, але його сила поволі зменшуватиметься. "З півночі на південь поширюється прохолодна повітряна масса. Північні вітри до нас несуть прохолодне повітря. А яке воно, це повітря, що воно там іще в собі прихопило, це ми не розповідаємо", - каже синоптик Любов Кузьміна.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Повʼязані теми:

Наступна публікація