У Кличка пригрозили "Нафтогазу" радикальними діями через гарячу воду в Києві

Дата публікації
Перегляди
3481
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Кличка пригрозили "Нафтогазу" радикальними діями через гарячу воду в Києві

Фото: УНІАН

Столичні посадовці закликають керівництво компанії до діалогу.

Київська міська рада готова до радикальних дій, якщо НАК "Нафтогаз України" не відновить гаряче водопостачання мешканцям столиці до наступного тижня.

Про це сьогодні заявив заступник Київського міського голови – секретар Київради Володимир Прокопів, повідомляє прес-служба КМДА.

"Ми шукаємо шляхи врегулювання ситуації із НАК "Нафтогаз України", яка відмовляється укладати угоду на постачання енергоносіїв столиці. Вчора ми офіційно запросили керівника НАК на пленарне засідання. Ми хочемо почути, чому кияни сьогодні без гарячої води та як бачать розв’язання цієї патової ситуації у "Нафтогазі". Якщо керівництво компанії відмовиться прийти, ми будемо діяти радикально", – наголосив він.

Як зазначається, частина будинків столиці може лишитися ще й світла, якщо до 1 серпня не буде укладено угоду на постачання газу між НАК "Нафтогаз України" та комунальним підприємством "Київтеплоенерго", яке тепер має забезпечувати містян теплом і гарячою водою.

Окрім того, під загрозою зриву опалювальний сезон у Києві.

Своєю чергою депутати Верховної Ради України уже звернулися до Антимонопольного комітету, прем’єр-міністра та голови парламенту через ситуацію, що склалась.

"Сьогодні киян змушують заплатити більше мільярда гривень чужих боргів. Для міста це 15 нових дитячих садочків, які можна звести з "нуля". Ми можемо за ці кошти забезпечити місцями в дошкільних навчальних закладах в середньому 4 тисячі маленьких киян, і тим самим повністю нівелювати чергу до дитсадків, яка існує сьогодні. По-суті, "Нафтогаз" взяв у заручники киян, шантажуючи неіснуючими фінансовими зобов’язаннями", – додав голова фракції "Солідарність" у Київраді Андрій Странніков.

Нагадаємо, у Києві десятки житлових будинків, а також лікарні, дитячі садочки, пансіонати для літніх людей та інтернати залишилися без гарячої води. Раніше Кличко розповів, чому в Києві зникла гаряча вода і чи буде вона влітку.

Зауважимо, раніше у столиці створили комунальне підприємство "Київтеплоенерго", яке стало постачальником послуг гарячої води і теплопостачання замість компанії "Київенерго", яка обслуговувала місто. "Київенерго" мав майже 5 млрд гривень боргу перед "Нафтогазом", тож тепер "Нафтогаз" відмовляється укласти договір на постачання газу з "Київтеплоенерго", поки воно не візьме на себе борги "Київенерго". Заручниками ситуації стали тисячі киян.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Дата публікації
Перегляди
3481
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація