У Києві з’явився банк крові для собак

Дата публікації
Перегляди
1460
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Києві з’явився банк крові для собак

Фото: facebook.com/Вячеслав Аброськін

Він уже врятував чимало життів чотирилапих.

У столиці розпочав роботу перший в Україні банк крові для тварин. Наразі там зберігають плазму та тромбо-концентрати для собак, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Рекс колись працював охоронцем. Тепер вівчарку називають співробітником кафедри. Рекс іде всьоме здавати кров – ця процедура триває 15 хвилин. Собаку заспокоюють і забирають 350 мілілітрів крові. З процедурної пес виходить на своїх чотирьох – господарі кажуть, що процедура загалом позитивно позначається на здоров’ї тварини.

В Україні створили перший банк крові для собак

В Україні створили перший банк крові для собак

Далі все, як у людей. Кров відбирають на аналізи та поміщають у центрифугу, аби розподілити на компоненти. Банк улаштували в національному університеті біоресурсів. Спеціальні холодильники з-за кордону "слідкують" за дотриманням протоколу зберігання крові. Є й особливі контейнери, аби терміново доставити кров до чотирилапих пацієнтів. Завідувач кафедри хірургії та патофізіології Микола Малюк пояснює, що серед їхніх донорів – лише великі та дорослі собаки. "Донор: вага 25 кг, вік від 2 до 8 ркоів. А також відповідні показники крові, лейкоцити", - пояснив він.

Через особливість кровообігу собаки можуть здавати кров частіше, аніж люди – раз на місяць. Але правила для донорів схожі: не вживати вранці корм. Поруч з банком крові у коридорі ветлікарні клацає зубами Джоуі – ще  цуциком його підібрали на вулиці і полюбили, а потім ледве не втратили через кліща. Після вливання крові йому стало значно краще – так Джоуі став реціпієнтом. Сам здавати кров він замалий, але тепер віддячує – хоробро захищає свою господарку Женю. "Він життєрадісна і хороша собака", - каже вона.

На майданчику поруч із банком крові вигулюють тих, хто вже простягав лапу допомоги. Собаки-донори Гару та Грейс вже двічі здавали кров, і їхні господарі ними дуже пишаються. Парочка малінуа має по 30 кілограмів ваги, але коли господарі вперше вели улюбленців здавати кров, то дуже хвилювалися. "Хтось терміново потребував, і ми вирішили спробувати. Було страшно, бо ми не знаємо, як це. Виявилося, що все дуже просто", - кажуть власники.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1460
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація