У Києві вперше почали демонтаж незаконної забудови

У Києві вперше почали демонтаж незаконної забудови

Фото: скриншот з відео

Жителі приватного сектору пішли до суду і виграли справу.

Вперше у столиці демонтувати незаконну забудову. Мешканці приватного сектору сполошилися, коли на місці двох маленьких будинків спершу з'явився двоповерховий паркінг, а потім над ними почали рости ще сім поверхів. Коли по їхніх будинках пішли тріщини, пішли до суду і виграли справу, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Уперше в столиці працівники благоустрою демонтують незаконну забудову. Судитися із забудовником громада вулиці Уральської почала два роки тому. Спершу на сполох забив Сергій, бо його будинок якраз під висоткою. По сусідству мали бути два приватні будинки і проїзд. 

Щоб не допустити цього, сусіди створили ініціативну групу і зрештою змусили міську владу подати до суду. Виявилося, що зводили будинок на 70 квартир і двоповерховий паркінг без необхідних дозволів і проектів. Саме тому за два роки їхня справа пройшла усі суди. Касаційне рішення  - демонтаж.

Забудовник рішення проігнорував, а тому тепер це клопіт району. Виконання переклали на благоустрій. Олександр каже, що з такими конструкціями справи ніколи не мав. Тут треба шукати когось компетентного - брати на себе відповідальність за ризики не готовий.

Вперше у столиці взялися демонтувати незаконну забудову

Вперше у столиці взялися демонтувати незаконну забудову

Їхній максимум прибрати і вивезти мафи - будку будівельників та металевий бокс. Його виноситимуть частинами, бо під'їздів до недобудови нема. Що робити з трьома з половиною поверхами бетонних конструкцій тепер вирішуватиме районна влада. Місцеві мешканці, натхненні судовою перемогою, спуску їй обіцяють не давати.

Передусім їх лякають зсуви ґрунту і стан комунікацій, які не витримають багатоквартирної забудови. Тож відступати не збираються. На місці, де мав би бути паспорт об'єкта, повисіли попередження для всіх охочих повторити спробу горе-забудовника. Проти нього за невиконання судового рішення вже відкрили кримінальне провадження.

Кореспондентка ТСН Ольга Нескородяна.
 

Повʼязані теми:

Наступна публікація