У Києві стрімко закінчується донорська кров

У Києві стрімко закінчується донорська кров

Фото: Reuters

Люди у відпустках, пацієнтів не меншає, запаси вичерпуються.

Україні катастрофічно бракує донорів крові. Медики кажуть, що люди у відпустках, здавати кров не приходять, а пацієнтів натомість менше не стає, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У так званому столичному банку крові журналістам показують майже порожні холодильники. По кілька пакетів різної групи – це все, що сьогодні зможуть відвезти до лікарень міста. "Це критичний рівень. Пацієнти не ходять у відпустки, вони потребують крові", - каже заступник головного лікаря Оксана Мулярчук.

В Україні катастрофічно бракує донорів

В Україні катастрофічно бракує донорів

Пані Юля веде до центру крові аж трьох донорів. Нещодавно її родичу була потрібна кров. "Щоб зробити переливання крові, треба або купляти кров, або щоб хтось здавав, донор, щоб потім взяти її безоплатно. Тобто ми взяли кров з банку крові – і маємо тепер повернути", - пояснила вона. Анастасія зареєструвалася на сайті донорів. "Маю конкретного реципієнта. Я його не знаю. Просто я так розумію, підходяща група крові", - каже вона.

Андрій прийшов сам, коли дізнався, що зараз бракує донорів. Його розпитують, як почувається та чи дотримувався напередодні дієти. "Не потрібно їсти жирних, смажених, молочних продуктів. Не вживати алкоголь протягом двох діб. Не потрібно їсти яєць. Вранці, коли людина йде в центр крові, вона повинна поснідати, обов’язково, чай з легким печивом, поїсти вівсяночки", - каже терапевт Наталя Коломієць. "Я другий раз. Я здавав кров поліцейській. Дівчині, яка за пару місяців до того забрала в мене права. Її збили і їй потрібна була кров. І я пішов здав", - розповів Андрій Проць.

Найактивніші донори – це студенти, а вони зараз на канікулах. Крім того, у серпні ще й пік відпусток. Свій статус виправдовують рятувальники, котрі приходять здавати кров гуртом – про допомогу одному з пацієнтів їх попросив побратим. "Приїхали після служби здати кров", - пояснюють бійці ДСНС. Проби крові перед відправкою перевіряють на наявність вірусів. Раптом виявлять щось не те – людині передзвонять. Це ще один бонус донорства – можливість перевірити своє здоров’я. У вересні лікарі сподіваються знову побачити черги, але до того часу їм іще треба дотягти.

Кореспондент ТСН Оксана Муляр

Повʼязані теми:

Наступна публікація