Побитим FEMENісткам виписали штраф

Побитим FEMENісткам виписали штраф

Суд "виписав" штраф активісткам FEMEN

Активістки заявили, начебто міліціонери самі зізналися, що побитих дівчат їм передали сбушники.

У неділю, 28 липня, весь день тривало судове засідання, на якому вирішували долю активісток жіночого руху FEMEN та їхнього фотографа, яких начебто викрали напередодні, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Під вечір дівчат і фотокореспондента таки відпустили, однак, присудивши їм штраф за порушення громадського порядку і проведення акції.

Дівчата запевняють, що покарані несправедливо, бо акцію провести не встигли.

Нагадаємо, вранці 27 липня викрали трьох дівчат-активісток FEMEN та російського фотокореспондента. Усіх чотирьох побили, затягли до машини та відвезли в невідомому напрямку.

Дівчата саме збиралися їхати протестувати проти святкування Хрещення Русі та приїзду патріарха Кирила.

Згодом виявилося, що їх відвезли до райвідділку міліції.

Активісти Фемен знайшлися

Активісти Фемен знайшлися

Після суду FEMENістки заявили, що їх захопила Служба Безпеки України. "Кожну стали кидати і на неї згори стрибати, бити головою об асфальт. Нам сказали самі міліціонери, що, справді, ці люди, які нас били, це були сбушники, які дали їм наказ запхати нас у машину і відвезти у відділ міліції", - заявила активістка руху Олександра Шевченко.

В СБУ ж це відкидають. "Ні співробітники, ні служба безпеки не причетні до тієї, скажімо прямо, незрозумілої ситуації стеження, і якісь заходи стосовно громадських організацій не входять ні в наші завдання, ні в нашу компетенцію", - повідомила речник СБУ Лада Сафонова.

Водночас, згідно версії міліціонерів, патруль помітив на Оболонському проспекті оголених дівчат і чоловіка, котрий їх фотографував. Усіх їх затримали і доправили до відділення міліції.

На дівчат склали протоколи про дрібне хуліганство, а фотографа звинуватили у злісній непокорі міліції.

Нагадаємо, того ж дня сталося ще два напади на лідера руху FEMEN Ганну Гуцол. Перший раз її вдарили в голову в під'їзді власного будинку і відібрали собаку, а наступного разу невідомий побив Ганну в київському кафе у всіх на очах і забрав ноутбук.

Ще раніше невідомі здійснили напад на ідеолога руху FEMEN Віктора Святського.

Повʼязані теми:

Наступна публікація