Сотня історичних будинків музею у Пирогові на межі руйнування

Сотня історичних будинків музею у Пирогові на межі руйнування

У Пирогові не вистачає коштів на реставрацію експонатів

Хати-експонати потребують ремонту, але коштів не вистачає.

У Національному музеї архітектури та побуту у Пирогові розсипаються історичні будинки, працівники музею просто неба скаржаться на брак коштів та заборону уряду витрачатися на ремонт, повідомляє ТСН.День.

У Мінкульті гроші обіцяють лише на наступний рік, проте, не факт, що в держбюджеті з'явиться стаття витрат на музей побуту, тим часом солом'яні дахи хатинок протікають, руйнуючи інтер'єр та експонати.

У музеї ретельно дотримуються автентичності, хоча за умов, що склалися, робити це стає дедалі важче. Щонайменше сотня таких експонатів на межі руйнування – жаліються в музеї. Діряві дахи і брак грошей змушують забути про автентичність, тому вимушені накривати хатки навіть руберойдом.

Щонайменше сотня таких експонатів на межі руйнування. Гроші на капітальний ремонт старовинних об'єктів у музеї не бачили років десять. Раніше допомагали спонсори та небайдужі. Але наразі, коли країна в стані війни, про історію стали забувати.

За підрахунками реставраторів в Пирогові, зберегти спадщину могли б 15 мільйонів гривень. У міністерстві культури дають більше – 25 мільйонів, але наступного року і лише як "пропозицію".

У музеї народної архітектури готові витрачати власно зароблені гроші. Проте нещодавня постанова Кабміну забороняє робити капремонти в бюджетних установах. Під рішення уряду потрапив і національний музей. Чиновники в міністерстві непорозуміння обіцяють владнати.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

У Пирогові розсипаються історичні будинки

У Пирогові розсипаються історичні будинки

Повʼязані теми:

Наступна публікація