Прибирання снігу "по-київськи" загрожує місту новими лихами

Прибирання снігу "по-київськи" загрожує місту новими лихами

Вулиці Києва звільняють від снігу, аби висипати його в житлових масивах

Брудний сніг із центральних доріг комунальники вивантажують під вікна киянам.

Київська влада взялася за активне вивезення снігу, але прибрати все не обіцяють. Кажуть, це задорого, і бракує майданчиків, ідеться в сюжеті ТСН. 19:30.

Володимирський узвіз – частина дороги, якою президент їде на роботу і чимало можновладців добирається до Кабміну та парламенту. Тут комунальники активно прибирають сніг і вивозять кучугури. Але кажуть, що ніхто спеціально не замовляв саме цю ділянку, а робота планова.

Дивіться фото: На Андріївському узвозі голі дівчата влаштували катання на лижах та сноубордах

Тим часом усього в 100 м від місця активності робітників не лише не вивозять сніг, а й навіть не чистять вулиці Подолу. Хоча саме цей район у разі сильних опадів завжди опиняється в зоні підтоплення.

Комунальники у відповідь "заспокоюють": сподіватися, що вивезенням снігу можна врятувати вулиці від високої води – марна річ. Місячна норма, що випала, має розтанути природним шляхом.

Відтак, розраховувати, що з вулиць вивезуть якусь помітну частину снігу, киянам не доводиться.

"Ми можемо вивезти снігу максимально 200 тис. тонн, а у нас лежить 40 млн кубометрів снігу. Прибрати цей сніг ми не можемо", - визнав тепер уже екс-заступник голови КМДА Олександр Мазурчак.

До того ж, пояснюють чиновники, вивозити сніг для бюджету задорого. Тому везуть його, куди поближче.

Жителі кварталу на бульварі Дружби народів уважають, що стали заручниками такої економії. Брудний сніг із доріг везуть їм просто під вікна.

На будівельному майданчику вже виросло звалище, а сніг звозять переважно вночі. Люди кажуть, підвали їхніх багатоповерхівок і без того підтоплює щовесни ґрунтовими водами. Що ж буде тепер – навіть страшно уявити.

Комунальники переконують, що ніякого підтоплення в районах звезення снігу не буде. Щоправда визнають: колодязі ще треба прочистити, аби бруд не заважав талому снігу литися в Дніпро. Це треба встигнути зробити до суттєвого потепління. А воно очікується вже незабаром.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Київська влада взялася за активне вивезення снігу

Київська влада взялася за активне вивезення снігу

Повʼязані теми:

Наступна публікація