У школах Києва навчилися обходити заборону на побори з батьків

Дата публікації
Перегляди
7482
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У школах Києва навчилися обходити заборону на побори з батьків

Фото: УНІАН

Як діяти, педагогам і батькам підказують навіть із КМДА.

У школах Києва скасували побори, тож брати готівку чи просити про допомогу в ремонті класів учителям тепер суворо заборонено. Педагоги бідкаються, що без батьківських коштів буде сутужно, бо держава не цілком фінансує заклади освіти, тому і в наказі про заборону вже вичитали шляхи її невиконання, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Кожен учитель написав розписку про те, що повідомлений щодо неможливості прохати батьків про фінансову допомогу на будь-які шкільні потреби. «Але я не прочитала в наказі департаменту освіти про те, що заборонено допомагати школі. На превеликий жаль, ми поки що не можемо відмовитись від батьківської допомоги», - зізнається директор ЗОШ № 220 Марина Комракова.

У Києві адміністрації шкіл вигадали, як обійти заборону батьківського фінансування

У Києві адміністрації шкіл вигадали, як обійти заборону батьківського фінансування

Держава дійсно не може цілком забезпечити фінансування навчальних закладів, зізнаються в столичній адміністрації. Однак брати гроші в батьків, наполягають там, таки заборонено. Щоправда, якщо є бажання допомагати в самих батьків, опору їм ніхто не чинитиме. «Вони можуть зареєструвати благочинний фонд, в який роблять свої внески, але він не повинен жодного мати дотику з адміністрацією школи. Хочете допомагати школі чи дитячому садочку – це ваше право, визначайтесь самі», - пояснив заступник голови КМДА Олексій Резніков.

За таким принципом сьогодні і діють батьки в школі. «Ми збираємо, перераховуємо кошти на благодійний фонд. Ми між собою домовилися, наприклад, 30 гривень в місяць, це невелика сума», - каже мама двох дітей Лілія Гнатківська. Натомість у Сергія Скребцова досвід інакший – у школі, де навчаються його діти, це 350 гривень у місяць готівкою, а куди вони дівались, він і досі не знає, тому більше не сплачує. Після наказу про заборону, брати кошти з батьків так і не перестали – адміністрація школи просто змінила схему поборів. «Якщо ви прочитаєте той наказ, там чітко написано, що заборонено збір готівкових коштів на території навчального закладу. Що роблять зараз батьківський комітет? Вони збирають на картку», - каже батько двох дітей. Він переконаний, що ситуації з поборами наказ не змінив, тим паче в документі не йдеться про відповідальність та належний контроль за його виконанням.

Кореспондент ТСН Маріам Оганнисян 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7482
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація