У Києві жінка померла після щеплення Moderna: що відомо

У Києві жінка померла після щеплення Moderna: що відомо

Фото: Google

До того, як потрапити у стаціонар, киянка 1 серпня повернулася з Туреччини.

У Києві жінка померла від коронавірусу після щеплення першою дозою препаратом Moderna. Вакцину вона отримала того самого дня, коли проявилися симптоми хвороби.

Про це пише APnews з посиланням на повідомлення голови Національної медичної палати України Сергія Кравченка.

Цей випадок, за словами Кравченка, викликає кілька запитань. І перше з них - як проводити розслідування, якщо препарат Moderna в Україні не зареєстрований.

"Є летальний випадок, який збігся за часом з вакцинацією вакциною Moderna, яку не зареєстровано в Україні, вона завезена до країни як незареєстрований препарат. Фармако-епідеміологічне розслідування необхідно. І є проблема - як це зробити? Ця вакцина не зареєстрована, на неї немає досьє, немає методів контролю якості і немає затвердженої інструкції доступною в Україні мовою", - зазначив він.

За словами Кравченка, 50-річна жінка 9-10 серпня перебувала на стаціонарному лікуванні у Київській міській клінічній лікарні №4.

Зазначимо, що 1 серпня киянка повернулася з Туреччини, а вже 5 серпня вона отримала перший укол вакциною Moderna.

"Захворіла 6 серпня гостро, наступного дня після першої дози вакцинації "Модерною", - розповів Кравченко у коментарі УНІАН.

За його словами, спочатку у хворої були скарги на біль у руці, незначну лихоманку 37,2°C.

Її стан погіршився 7 серпня: з'явилось блювання, трималась незначна лихоманка, виражена слабкість.

Від 8 серпня у жінки спостерігалася млявість.

"9 серпня її стан різко погіршився, почалася задишка. Рідні викликали КШД, хвора була доправлена у відділення у вкрай важкому стані... Одразу була переведена у відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Розпочата інтенсивна терапія", - додав Кравченко.

Того ж дня, 9 серпня, киянка здала ПЛР-тест на COVID-19, який виявився позитивним. Раніше ця жінка на коронавірус не хворіла.

Голова Національної медичної палати припустив, що киянка, ймовірно, заразилася коронавірусом ще до вакцинації і препарат тут ні до чого. Але це просто неможливо - адже перед вакцинацією повинен проводитися медичний огляд. Про це йдеться в наказі №595 від МОЗ.

"Судячи з усього, пацієнтку вакцинували в продромальний період. Це коли пацієнт уже інфікований, але немає клінічних проявів. Як же цю пацієнтку провакцинували в продромальний період? Тобто у неї не збирали анамнез життя, анамнез хвороби, епідеміологічний анамнез. Ніхто навіть не спромігся уточнити, чи була вона до цього в ендемічній зоні. Наприклад, в Туреччині, де циркулює штам "Дельта", - каже Кравченко.

Нагадаємо, у Вінницькій області помер 47-річний чоловік невдовзі після щеплення вакциною Pfizer. Через кілька годин після уколу чоловік поскаржився на слабкість і нудоту, а пізніше знепритомнів. Лікарі швидкої, які прибули на виклик, врятувати його не змогли. 

Причиною смерті чоловіка попередньо назвали гостру серцево-судинну недостатність на тлі ішемічної хвороби серця.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація