Сутички 9 травня в Києві: як це було

Сутички 9 травня в Києві: як це було

Фото: Facebook/Оксана Блищик

Атмосфера свята перемоги над нацизмом виявилася дуже нервовою.

День перемоги у столиці відзначився бійками правих сил із учасниками так званого "безсмертного полку" – проросійської акції, яка відбулась у центрі Києва одночасно з Москвою. За підсумками цих подій правоохоронцями затримано три десятки людей, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Від 8:00 ранку станція метро "Арсенальна" була оточена поліцейськими. Всі проходи до вулиці, котра веде у Парк слави, були перекриті, вхід можливий тільки через металошукачі, а також фейс-контроль. Очевидці кажуть, що людей із патріотичною символікою, в камуфляжі та у вишиванках просто не пропускали. Ситуація загострилася, коли сформувалися групи людей, одні з яких співали російську "Катюшу", інші ж скандували українські патріотичні гасла.

Бійкою та масовими затриманнями закінчилась проросійська акція "Безсмертний полк" у Києві

Бійкою та масовими затриманнями закінчилась проросійська акція "Безсмертний полк" у Києві

На Лаврській були лише військові і поліція – їхня увага була прикута до будинку, де розташований офіс ОУН. Маленьку ділянку оточили півтори сотні правоохоронців. Тим часом біля метро "Арсенальна" раз по раз спалахували сутички через георгіївські стрічки та іншу принесену радянську символіку. Активісти виявляли різних учасників акції "безсмертного полку" з однаковими портретами своїх нібито дідів.

Об 11:00 колона з транспарантом "Дійдемо до Берліна" починає рухатися в протилежному напрямку. Її маршрут проходить під вікнами будівлі ОУН, де процесію зустрічають димовими шашками і пляшками з нашатирним спиртом. Уже біля вічного вогню попереду "безсмертного полку" з'являється прапор організації кума Путіна Віктора Медведчука "Український вибір". Очолює колону група спортивних чоловіків без фото "дідів" у руках. З протилежного боку розгортають синьо-жовтий і червоно-чорний прапори та скандують "Слава Україні". Починається сутичка, в яку поліція втручається із запізненням.

Тим часом біля офісу ОУН протистояння відбувається між націоналістами і силовиками. У мегафон перші пояснюють, що теж хотіли вийти на свою акцію, але поліцейські їх не випустили. Тому й вирішили забарикадуватись і зіпсувати проросійське свято. Правоохоронці розпочали затримання. На підтримку заблокованих зібрався натовп, який спробував прорвати кордон поліції – виникла ще одна сутичка, в якій постраждала дівчина, яка отримала забої і струс мозку.

Кореспондент ТСН Мар'яна Бухан

Повʼязані теми:

Наступна публікація