Профспілки анонсували нову масштабну акцію протесту в Києві

Дата публікації
Перегляди
1712
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Профспілки анонсували нову масштабну акцію протесту в Києві

Фото: Reuters

Вона відбудеться в листопаді.

Київ напередодні зупинився в довжелезних заторах через протестну ходу профспілок до будинку уряду. Освітяни, медики та шахтарі вимагали підвищення заробітних плат, а сам мітинг оголосили зоною без політиків, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

8:00 ранку, столичний парк Шевченка – саме звідси профспілки з усієї України розпочали ходу до урядового кварталу. Колона розтягнулася на сотні метрів, організатори заявили про щонайменше 15 тисяч учасників, котрі мали йти без політичних гасел та прапорів. Навіть водії, які застрягли в заторах, не одразу зрозуміли, проти чого протест, а тому взялися і собі нарікати, що кому болить. "Півроку без води – це дуже важко", - казали вони.

Протестна хода профспілок паралізувала центр столиці

Протестна хода профспілок паралізувала центр столиці

Врешті мітингарі звільняють Хрещатик для авто, і блокують добрячу частину вже урядового кварталу. Тут і сцена, і більше ясності щодо вимог – зібралися бюджетники, хочуть вищої заробітної плати. "У лікарні низька зарплата. Фельдшер, який прийшов після училища, отримує 2700. Лікар, який прийшов після інституту, отримує 3200", - нарікає медик. Шахтар із підприємства "Львів-вугілля" скаржиться, що від серпня перестали платити взагалі. "Наші вимоги в першу чергу у виплаті гідної і своєчасної зарплати", - каже він.

Найбільше нарікань від молодих фахівців. Мінімалку уряд запланував на наступний рік на рівні 4100, а ті хочуть удвічі більше, аби відповідало цінам у магазинах. Серед інших вимог – не підвищувати ціни на газ, зробити доступні субсидії, економічно обґрунтовані пенсії та прожитковий мінімум. Гасла під вікнами в Кабміні почули – урядники саме зібралися на засідання. Прем’єр Володимир Гройсман запевнив, що соцстандарти підвищить, коли дозволятиме стан економіки. "Я розумію, що люди виходять, щоби в черговий раз підкреслити своє право на гідне життя. І я це розділяю, що люди мають жити краще. Буде зростати економіка, будуть робочі місця, заробітна плата, український продукт – буде все. Я розумію, як непросто, я розумію, як важко, і дякую вам за свою позицію", - заявив глава Кабміну.

Профспілки відповідь прем’єра не влаштувала. Мітингувальники пообіцяли повернутися за місяць – ближче до ухвалення бюджету на 2019-й рік. Не минулося без казусів: нардеп Сергій Каплін   спробував скористатися протестом для політичної агітації, однак у натовпі на цей випадок хтось завчасно підготував відро з нечистотами.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1712
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація