Центр Києва зупинився у величезних заторах через багатотисячний протест профспілок

Центр Києва зупинився у величезних заторах через багатотисячний протест профспілок

Фото: Reuters

Протестувальники з'їхалися з усієї України.

Сьогодні, 17 жовтня, у Києві відбувається протест профспілок, у якому, за попередніми підрахунками правоохоронців, беруть участь 15 тисяч осіб.

Як передає кореспондент ТСН, акція почалася від парку Шевченка – протестувальники ходою пройшли від місця збору до Кабінету міністрів, дорогою перекриваючи центральні вулиці – Володимирську, Хрещатик та інші.

Жодного політичного прапора чи символіки учасники протесту не мають, лише прапори профспілкових організацій. У акції беруть учать гірники, освітяни, медики, представники лісової галузі та інші.

Під Кабміном розгорнули сцену і перекрили рух вулицею Грушевського. Вимоги у учасників акції дуже розлогі – вчасна видача зарплат, підвищення соціальних стандартів, зменшення комунальних тарифів тощо.

У офіційній заяві Федерація профспілок визначила такі цілі мітингу: "Основні вимоги Всеукраїнської акції ФПУ до ВР, Уряду і роботодавців:

- забезпечення розвитку вітчизняного виробництва для створення робочих місць в Україні. Нам потрібні гідні робочі місця з належною зарплатою;

- зупинити відтік робочої сили з країни, припинити економію на людині праці, встановити з 1 січня 2019 року у головному фінансовому документі країні – Держбюджеті відповідно до норм вітчизняного законодавства та міжнародних конвенцій, ратифікованих Україною, – розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на рівні 5167 грн, мінімальний рівень оплати праці – не менше 7700 грн, мінімальний розміру пенсій – на рівні 2840 грн;

- не підвищувати ціни на споживчі товари, природний газ, паливо, тарифи на електроенергію, ЖКГ, транспортні послуги, та забезпечити належний захист населення;

- передбачити у Державному бюджеті України на 2019 р. – видатки на освіту на рівні 7% ВВП, охорону здоров’я – на рівні 5% ВВП, у достатніх розмірах видатки на соціальний захист, стипендії, розвиток економіки, як цього вимагає вітчизняне законодавство;

- невідкладне погашення боргів по зарплатах, що зараз досягає 2,7 млрд грн, а також припинити посягання на майно профспілок".

Сьогоднішню дату обрали через те, що 17 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з бідністю. Протест називають попереджувальним – сьогодні передадуть свої вимоги до уряду, якщо за місяць не побачать позитивних зрушень, обіцяють розпочати безстрокові акції з можливим блокуванням урядових будівель.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Повʼязані теми:

Наступна публікація