У столиці вшанували пам'ять зниклого 13 років тому Гії Гонгадзе

У столиці вшанували пам'ять зниклого 13 років тому Гії Гонгадзе

Кияни згадали про Гонгадзе / Фото: УНІАН

Сумна вереснева дата перетворилася на день солідарності українських журналістів.

13-ту річницю зникнення журналіста Георгія Гонгадзе відзначили напередодні його колеги. Місцем ритуального дійства став, як зазвичай, центр столиці, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Акція зі свічками стала вже своєрідною традицією. Вона відбувається щороку 16 вересня.

За цей час Україна пережила чимало політичних потрясінь, пов'язаних із цим резонансним вбивством. Зокрема, касетний скандал, акцію "Україна без Кучми", арешт і суд міліцейського генерала Олексія Пукача, який особисто брав участь у вбивстві журналіста.

І хоча винні нібито знайдені, а колишній генерал Пукач засуджений до довічного ув'язнення, адвокати вдови Георгія досі борються за те, щоби вбивство журналіста офіційно визнали замовним, а замовники були засуджені.

Слідство встановило, що наказ вбити Георгія Пукач отримав від тодішнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка, загиблого за дивних обставин. Проте Кравченко також не мав особистих мотивів для вбивства.

Вдова журналіста Мирослава Гонгадзе у своєму блозі знову наголосила, що замовники вбивства, які є коренем цього злочину, досі на волі, а отже ставити крапку у цій драмі не можна і сьогодні.

Генерал Пукач тим часом вивчає матеріали справи, посилаючись на намір оскаржувати свій вирок.

Екс-президент Леонід Кучма і досі залишається під підозрою у замовленні вбивства. Однак генпрокуратура не повідомляє про результати розслідування щодо замовників.

Тим часом день пам'яті Георгія Гонгадзе став своєрідним днем солідарності для українських журналістів. У ньому згадують усіх, хто загинув або постраждав під час виконання своїх професійних обов'язків.

Також традиційно журналістські організації згадують про статистику нападів на журналістів. Вона залишається досить високою – 35 нападів лише за перші півроку 2013 року. При цьому із 117 справ, порушених за той же період за статтею "перешкоджання журналістській діяльності", до суду було передано лише 3 такі справи.

Кореспондент ТСН Марія Васильєва

Сьогодні відзначають 13-річницю зникнення Георгія Гонгадзе

Сьогодні відзначають 13-річницю зникнення Георгія Гонгадзе

Повʼязані теми:

Наступна публікація