Столичних курців замкнуть у будках

Столичних курців замкнуть у будках

У деяких столичних закладах вже готові до заборони / Фото: zaloginfo.com.ua

Паби вже активно будують будочки для курців та утеплюють їх.

З сьогоднішнього дня набуває чинності закон, який забороняє людям курити у громадських місцях. Однак деякі заклади знайшли вихід із ситуації, пише "Сегодня".

Як повідомив завідувач відділом контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ Костянтин Красовський, у кожного закладу є довідка БТІ, де написано, що їх тераса або веранда є прибудовою, а не самим приміщенням, а отже там курити можна.

Так що багато закладів вже активно встановлюють прибудови біля своїх ресторанів і барів. А якщо все-таки когось спіймають на гарячому, обіцяють стягувати не малі штрафи:

"Від 1 тис. до 10 тис. грн для власників закладу, для відвідувачів - 50-170 грн, якщо людину піймали з сигаретою перший раз, і 170 - 340 грн - для злісних порушників", - зазначив Красовський.

Тим часом деякі ресторани нарікають на те, що через заборону на куріння вони втратять до 50% відвідувачів, інші ж впевнені, що люди, як і раніше будуть відвідувати їх закладу, тому що палити не можна буде.

У деяких маловідомих кафешках про заборону навіть не чули: "Мені про це нічого не говорили. Зараз у нас курять, не знаю, що зміниться 16-го", - повідомив бармен Олександр.

А ось в барі на Хрещатику до заборони серйозно підготувалися. Тут вже встановлюють по обидві сторони від входу маленькі будки з вентиляцією та обігрівом, в яких можна буде палити:

"Будочки будуть невеликими (близько 2 кв. м. - Авт.), але впевнений, що в кожну буде набиватися людей по 20 - курити-то всі хочуть", - розповів адміністратор Сергій.

Юрист Микола повідомив, що буде палити в закладах, якщо вони не нададуть спеціально обладнані для цього місця: "Я буду сприймати це як порушення своїх прав, і сам можу звернутися в міліцію".

Нагадаємо, від сьогодні, 16 грудня, набуває чинності новий закон, який посилює правила куріння у громадських місцях.

Повʼязані теми:

Наступна публікація