У Києві невідомий підпалив церкву біля фундаменту Десятинки

У Києві невідомий підпалив церкву біля фундаменту Десятинки

Ікони з частками мощей вціліли / Фото: YouTube

Всередині церква дуже сильно постраждала, звалилася внутрішня обшивка.

В ніч на суботу, 15 грудня невідомий підпалив дерев'яну церкву на честь Різдва Богородиці (Українська православна церква Московського патріархату) в однойменному Десятинному монастирі в Києві, неподалік від фундаменту Десятинної церкви, повідомляється на сайті "Православ'я в Україні".

За словами прес-секретаря намісника монастиря архімандрита Гедеона (Харона) о. Антонія, о 03.45 камери спостереження біля церкви зафіксували людину, яка розбила вікно, налила горючу рідину і підпалила храм.

Пожежу виявили в суботу о 6.30. О 7.00 викликали наряд міліції.

За інформацією сайту "Православ'я в Україні", всередині церква дуже сильно постраждала, звалилася внутрішня обшивка. Ікони з частками мощей цілі.

О. Антоній зазначає, що нікого конкретно в підпалі не підозрюють.

Дерев'яна церква біля фундаменту Десятинної церкви була побудована в 2007 році. Низка громадських організацій періодично протестуэ проти цієї споруди, стверджуючи, що відсутні відповідні дозвільні документи.

УПЦ МП вимагає відновлення Десятинної церкви на залишках її фундаменту. Проти цього виступають археологи і архітектори.

Наприкінці грудня 2011 року фундамент храму був тимчасово законсервований.

Голова Київської міськдержадміністрації Олександр Попов заявляв, що будь-які роботи на території Десятинної церкви можуть здійснюватися тільки з метою музеєфікації та консервації археологічних знахідок, підкресливши, що столична влада не погодить жодного документу на дозвіл будівництва на фундаменті цієї церкви.

Повʼязані теми:

Наступна публікація