Кілометрові черги у київському БТІ б'ють усі рекорди

Кілометрові черги у київському БТІ б'ють усі рекорди

Тисячі людей стоять у чергах за технічною документацією

Кияни занепокоєні "смертю" БТІ

З наступного тижня у місцевому БТІ уже не прийматимуть заяви від тих, хто хоче продати чи обміняти квартиру. Усе через те, що з нового року реєстрацією майнових прав опікуватиметься інша організація. Люди панікують і намагаються отримати документи якнайшвидше, йдеться у сюжеті ТСН.

Черги у столичному БТІ б'ють усі рекорди. Тисячі людей стоять тут уже шосту годину. Декотрі кияни приходять сюди уже другий місяць, проте документів, приміром, технічного паспорта і досі не можуть отримати.

У БТІ пояснюють, що у 2013 році наберуть чинності нові правила. І схема "походів" по інстанціям виглядатиме так: нотаріус, БТІ, нотаріус - потім знову за техпаспортом до БТІ – і знову нотаріус.

З першого січня БТІ видаватиме лише технічний паспорт на квартиру. Документами на право власності займатимуться нотаріуси. У них буде доступ до єдиної електронної бази. Напряму отримати довідку можна буде в Укрдержреєстрі.

Відшукати місце, куди киянам треба буде приходити вже за два тижні – дуже складно. Новий електронний реєстр знаходиться у дворах навпроти аеропорту Жуляни на околиці столиці. Це маленька одноповерхова будівля, яка має запрацювати вже з нового року. Сьогодні тут все ще йде ремонт. Будівля виблискує новими пластиковими вікнами та яскравою табличкою.

Тут запевняють, що у перший же робочий день після свят людина може прийти, принести документи та провести реєстрацію майна відповідно до своїх прав. Процедура триватиме до 14-ти днів, наприклад, якщо йдеться про реєстрацію права власності.

Поки що ті, хто "штурмує" БТІ, чиновникам не вірять. Чули - буде довше і дорожче.

Зауважимо, що "смерті" бюро технічної інвентаризації у наступному році не відбудеться. Насправді, БТІ залишаться. Тільки напис на вході зменшиться - усім після опікуватиметься Держреєстр.

Додамо, що люди у черзі і не здогадуються, що більшість тут мерзнуть даремно. Витяги зі старого реєстру власності, які нині видає БТІ, після Нового року можна буде хіба що викинути на смітник.

Кілометрові черги витяглись до столичного БТІ

Кілометрові черги витяглись до столичного БТІ

Повʼязані теми:

Наступна публікація