Кияни занепокоєні "смертю" БТІ
З наступного тижня у місцевому БТІ уже не прийматимуть заяви від тих, хто хоче продати чи обміняти квартиру. Усе через те, що з нового року реєстрацією майнових прав опікуватиметься інша організація. Люди панікують і намагаються отримати документи якнайшвидше, йдеться у сюжеті ТСН.
Черги у столичному БТІ б'ють усі рекорди. Тисячі людей стоять тут уже шосту годину. Декотрі кияни приходять сюди уже другий місяць, проте документів, приміром, технічного паспорта і досі не можуть отримати.
У БТІ пояснюють, що у 2013 році наберуть чинності нові правила. І схема "походів" по інстанціям виглядатиме так: нотаріус, БТІ, нотаріус - потім знову за техпаспортом до БТІ – і знову нотаріус.
З першого січня БТІ видаватиме лише технічний паспорт на квартиру. Документами на право власності займатимуться нотаріуси. У них буде доступ до єдиної електронної бази. Напряму отримати довідку можна буде в Укрдержреєстрі.
Відшукати місце, куди киянам треба буде приходити вже за два тижні – дуже складно. Новий електронний реєстр знаходиться у дворах навпроти аеропорту Жуляни на околиці столиці. Це маленька одноповерхова будівля, яка має запрацювати вже з нового року. Сьогодні тут все ще йде ремонт. Будівля виблискує новими пластиковими вікнами та яскравою табличкою.
Тут запевняють, що у перший же робочий день після свят людина може прийти, принести документи та провести реєстрацію майна відповідно до своїх прав. Процедура триватиме до 14-ти днів, наприклад, якщо йдеться про реєстрацію права власності.
Поки що ті, хто "штурмує" БТІ, чиновникам не вірять. Чули - буде довше і дорожче.
Зауважимо, що "смерті" бюро технічної інвентаризації у наступному році не відбудеться. Насправді, БТІ залишаться. Тільки напис на вході зменшиться - усім після опікуватиметься Держреєстр.
Додамо, що люди у черзі і не здогадуються, що більшість тут мерзнуть даремно. Витяги зі старого реєстру власності, які нині видає БТІ, після Нового року можна буде хіба що викинути на смітник.