Києву загрожує відключення води

Києву загрожує відключення води

«Київводоканал» заявив про загрозу припинення централізованого водопостачання / Фото: УНІАН

"Київводоканал" заборгував "Київенерго".

Комунальне підприємство "Київводоканал" заявило про загрозу припинення централізованого водопостачання й водовідведення в Києві через борговий позов "Київенерго".

Про це повідомила журналістам директор департаменту претензійно-позовної роботи "Київводоканалу" Оксана Левковська, передає УНІАН.

"Учора позовною службою було винесено постанову про накладення арешту на рахунки "Київводоканалу" на користь позивача ("Київенерго" - ред.)", - розповіла вона.

За словами представника "Київводоканалу", арешт рахунків не дає можливості підприємству проводити закупівлю реагентів для очищення води, а за чинним законодавством - без належного очищення подавати воду заборонено.

Левковська зазначила, що вкотре в такій ситуації підприємство опинилося через тривалу роботу за заниженими тарифами на водопостачання й водовідведення та повну відсутність обіцяної державної компенсації між собівартістю послуг і чинними тарифами. Так, заборгованість "Київводоканалу" перед "Київенерго" на сьогодні становить 353 млн грн, і лише за 2014 рік борг зріс на 85 млн грн. Водночас, борг комунальних компаній перед "Київводоканалом" перевищує 400 млн грн.

Левковська додала, що з 2004 до 2013 року підприємство не отримувало компенсацію з різниці в тарифах, через що утворився основний борг, який був стягнутий у порядку судового провадження, і на цей борг нараховані штрафні санкції в розмірі 166 млн грн.

"У зв'язку з тим, що не були компенсовані тарифи, "Київенерго", маючи на це право, звернулася до суду з приводу стягнення боргу за період з 2014 року по сьогоднішній день на суму 320 млн грн, зокрема, сума штрафних санкцій - 180 млн грн. Ці всі справи на сьогодні перебувають на остаточній стадії судового провадження. Завтра всі ці накази ляжуть на стіл виконавчої служби", - сказала Левковська.

Водночас фінансовий директор столичної енергогенеруючої компанії "Київенерго" Тетяна Грязнова заявила про готовність енергокомпанії розв'язати цю проблему "мирним" шляхом.

У жовтні комунальники розпочали відімкнення боржників від гарячої води. Пояснюють, що цьогоріч жителі міста розраховуються за спожиті послуги значно гірше, ніж торік.

Повʼязані теми:

Наступна публікація